Reklama

Reklama

Jak się pozbyć wilgoci i nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Jest na to sposób!

Wilgoć w lodówce to czynnik, który przyczynia się do szybszego psucia produktów, a nieprzyjemny zapach w lodówce to coś, co może odebrać apetyt każdemu. Jak więc się ich pozbyć? Wystarczą rzeczy, które znajdują się w prawie każdej kuchni.

Woreczek ryżu w walce z wilgocią i nieprzyjemnym zapachem w lodówce

Nieprzyjemny zapach z lodówki to coś, z czym pewnie wiele osób nie raz musiało się zmierzyć. Istnieje kilka prostych trików, dzięki którym w łatwy sposób można się go pozbyć. 

Należy jednak pamiętać, że to dzięki regularnemu czyszczeniu oraz odpowiedniemu przechowywaniu produktów można uniknąć nieprzyjemnego zapachu z lodówki.

Jeśli z lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach, a do tego jest w niej wilgoć, to w takiej sytuacji sprawdzi się ryż. Woreczek surowego ryżu wystarczy włożyć do lodówki. 

Pochłonie on nagromadzoną wilgoć oraz zapach. Należy go regularnie wymieniać, zwłaszcza gdy napęcznieje i zrobi się wilgotny. 

Reklama

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Innym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki jest zmielona kawa lub laska cynamonu. Dzięki temu w ciągu kilku godzin zapach w lodówce wróci do normy. Oprócz tego sprawdzą się wysypane na talerz goździki, proszek do pieczenia lub soda oczyszczona. 

Czytaj więcej:

Sześć nietypowych zastosowań musztardy. Od tej strony jej nie znałeś!

Jak przechować marchew na zimę?

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje