Reklama

Reklama

Jak udrożnić rury domowym sposobem? Ta prosta mieszanka zastąpi drogie środki

Zatkane rury to nie lada wyzwanie. Wbrew pozorom to problem pojawiający się w wielu domach i mieszkaniach. Jeśli w udrożnianiu rur nie chcemy stosować drogich, chemicznych środków, to z pomocą przychodzą domowe sposoby. Oto kilka z nich.

W domowym zaciszu można przygotować mieszankę, która upora się z problemem zatkanych rur. Poradzą sobie z tym produkty, które znajdują się w większości kuchni. 

Do udrażniania rur przyda się na przykład soda oczyszczona i ocet. Szklankę sody wsypujemy do odpływu i następnie wlewamy do niej szklankę octu. Następnie wystarczy zatkać odpływ korkiem. 

Po upływie pół godziny do rury trzeba wlać gorąca wodę z czajnika. Znów należy zatkać korkiem i po kolejnych 30 minutach ponownie zalać wodą. Tym razem może to być gorąca woda z kranu. Ten sposób powinien poradzić sobie z zatkaną rurą. Jeśli jednak dalej nie będzie drożna, to cały proces można powtórzyć jeszcze raz.

Reklama

Sposób z sodą i octem można jeszcze ulepszyć, dodając sól. Ważne, by było jej tyle samo co sody. Taką mieszankę wsypujemy do odpływu, zalewamy octem i zostawiamy nawet na dwie godziny. Po tym czasie do odpływu należy wlać gorącą wodę.

Oprócz tego sól i sodę można zastąpić dwoma tabletkami aspiryny. Wystarczy wrzucić je do odpływu i zalać octem. Po kilku minutach rurę należy zalać wrzątkiem, a następnie ciepłą wodą z kranu.

Czytaj więcej:

Jak udrożnić zatkane rury? Domowe sposoby

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Jak usunąć kamień z toalety?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sposoby na zatkane rury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje