Reklama

Jak umyć lustro bez smug? Oto kilka sposobów!

Wydaje się, że mycie luster to prosta sprawa. Ta z pozoru banalna czynność może jednak wiązać się z nieestetycznymi smugami. Jak więc uzyskać lśniące lustro?

Na lustrze pojawiają się nie tylko odciski palców i kurz, ale także zabrudzenia z pasty do zębów oraz lakieru do włosów. Wbrew pozorom przetarcie wilgotną ściereczką sobie z tym nie poradzi. 

By umyć lustro bez pozostawienia smug, warto przetrzeć je spirytusem salicylowym. Wystarczy namoczyć w nim wacik i pocierać zabrudzone miejsca. 

Następnie należy spryskać lustro płynem do mycia szyb i przetrzeć ściereczką. W ten sposób zostaną usunięte wszelkie zabrudzenia, a po smugach nie będzie śladu. Z brudnym lustrem poradzi sobie również amoniak. Wystarczy wymieszać dwie szklanki wody z jedną łyżeczką amoniaku. 

Reklama

Innym sposobem jest użycie octu. Ta domowa metoda jest nie tylko tania, ale także skuteczna. Wystarczy wymieszać wodę z octem w proporcjach 4:1, a następnie przelać roztwór do dozownika i spryskać nim lustro. Następnie za pomocą ściereczki lustro należy dokładnie wyczyścić i gotowe. Ocet skutecznie poradzi sobie z plamami. 

Czytaj więcej:

Niezwykłe właściwości ryżu: Pomogą w kuchni i w łazience

Prosty sposób na czyszczenie piekarnika. Usuniesz osad z tłuszczu i plamy

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama