Jak usunąć przykry zapach z plastikowych pojemników?

Nie bez powodu plastikowe pojemniki robią w ostatnich latach furorę. Dzięki nim nie tylko możemy bez problemu przechowywać żywność, która znacznie dłużej zachowa świeżość, ale też przenieść lub przewieźć ją w bezpieczny sposób do pracy czy szkoły bez ryzyka, że coś nieoczekiwanie się z nich wyleje lub wycieknie. Co więcej, idealnie sprawdzają się też w podróży, a przecież wakacje tuż tuż. Podpowiadamy, jak dbać o nasze ulubione plastikowe naczynia tak, żeby nie pozostawał w nich szczególnie przykry naszym nozdrzom zapach i aby służyły nam spokojnie przez długie miesiące czy nawet lata.

article cover
©123RF/PICSEL

Kilka kluczowych zasad

©123RF/PICSEL

Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że pojemnik po każdym użyciu należy starannie umyć wodą połączoną z płynem do mycia naczyń i - jeśli nie ma w nim jedzenia - zawsze przechowywać w szafce bez przykrycia - tak aby mogło do niego swobodnie dochodzić powietrze. Jeśli jednak zapachy po przechowywanym w nim jedzeniu będą się utrzymywały, nawet mimo przestrzegania kluczowych zasad pielęgnacyjnych, warto sięgnąć po kilka domowych sposobów, które pomogą nam pozbyć się dokuczliwego problemu. Oto niektóre z nich:

Mycie pojemnika a sok z cytryny

Na początek kilka słówo niezastąpionym w kuchni soku z cytryny. Jak go wykorzystać do usunięcia przykrego zapachu z plastikowego pojemnika? Wystarczy namoczyć w nim szmatkę i starannie umyć nią wewnętrzną i zewnętrzną część pojemnika. W czynnościach pielęgnacyjnych świetnie sprawdzi się też zwykły plasterek cytryny. Potrzyj nim po prostu ścianki pojemnika, a następnie starannie wypłucz ciepłą wodą. Niechciany zapach z pewnością szybko zniknie.

Mycie pojemnika a soda oczyszczona

©123RF/PICSEL

W pozbyciu się przykrych zapachów z plastikowych pojemników równie pomocna może okazać się niezastąpiona w kuchni soda oczyszczona. Jak ją w tym celu wykorzystać? Wystarczy, że sporządzisz na jej bazie pastę, czyli połączysz ją z wodą. Gotowym preparatem starannie natrzyj wnętrze pojemnika i pozostaw w takiej postaci na jeden-dwa dni. Po upływie tego czasu dokładnie opłucz pojemnik ciepłą wodą. Jeśli zabieg nie dał pożądanych rezultatów, czynność powtórz.

Mycie pojemnika a fusy z kawy

Co wspólnego z zapachem dobiegającym z plastikowego pojemnika mają fusy z kawy? Okazuje się, że znacznie więcej niż nam się pozornie. To właśnie dzięki nim możesz pozbyć się wszystkich niechcianych aromatów. Wystarczy, że wsypiesz suchy fusy z kawy do pojemnika, przykryjesz go pokrywką i odstawisz na kilka godzin. Ten prosty zabieg może przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Kawa wchłonie wszystkie nieprzyjemne aromaty.

.

Mycie pojemnika a węgiel

©123RF/PICSEL

Węgiel może okazać się nie tylko bardzo przydatny w przypadku kłopotów natury farmakologicznej czy kosmetycznej. Możesz go też śmiało wykorzystać do pozbycia się niechcianego zapachu dochodzącego z plastikowego pojemnika. Wystarczy, że umieścisz kilka tabletek we wnętrzu plastikowego pojemnika, przykryjesz go pokrywką i odstawisz na jakiś czas - do momentu, aż węgiel wchłonie przykre zapachy.

Papier a mycie pojemnika

Jeśli z twojego ulubionego plastikowego pojemnika dochodzą przykre i mocno niechciane zapachy, do ich pozbycia się możesz śmiało wykorzystać papier, na przykład pocięte kawałki gazety. Umieść je we wnętrzu pojemnika, przykryj go pokrywką i zostaw na jakiś czas. Niechciany problem powinien szybko zniknąć.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas