Jak usunąć wilgoć z samochodu?

Okres jesienno-zimowy jest dla naszych samochodów szczególnie nieprzyjemny. Pierwszy śnieg, szron i zaparowane okna w samochodzie, to pierwsze oznaki dla zmotoryzowanych, że idzie zima. Jak usunąć wilgoć z samochodu? Co zastosować na zaparowane szyby? Dzisiaj dowiecie się, jak poradzić sobie z wilgocią w samochodzie.

Zaparowana szyba
Zaparowana szyba©123RF/PICSEL

Kup w sklepie pochłaniacz wilgoci

Pochłaniacz wilgoci
©123RF/PICSEL

W okresie przedzimowym w sklepach pojawiają się pochłaniacze wilgoci w niższych cenach. Nie jest prawdą, że nadają się one jedynie do użytku domowego! To dobry, aczkolwiek krótkotrwały sposób na pozbycie się wilgoci z samochodu. Pochłaniacz wilgoci kupisz już za kilka złotych. To niewielki wydatek, który pomoże ci w walce z zaparowanymi szybami w samochodzie.

Jak samem zrobić pochłaniacz wilgoci?

Własny pochłaniacz wilgoci
©123RF/PICSEL

To bardzo proste. Wystarczą ci trzy rzeczy. Dwie skarpety i silikonowy żwirek dla kota.

• Upewnij się, że skarpety są suche i nie ma w nich żadnych dziur.

• Rozwiń skarpetę i zapełnij ją do 3/4 silikonowym żwirkiem dla kota.

• Zawiąż mocno skarpetę.

Tym sposobem mamy domowej roboty pochłaniacz wilgoci. Można go używać nie tylko w samochodzie, ale również w naszym mieszkaniu.

Skarpety rozmieść w samochodzie tak, aby jedna była z przodu, a druga z tyłu pojazdu.

Azjatycki pochłaniacz wilgoci

Ryżowy pochłaniacz wilgoci
©123RF/PICSEL

Jeżeli nie masz pod ręką żwirku, wykorzystaj to, co masz w swojej kuchni. Chodzi tutaj o ryż, który również świetnie się sprawdza w pochłanianiu wilgoci, choć nie tak dobrze, jak żwirek.

Sposób tworzenia tej wersji pochłaniacza wilgoci jest identyczny, jak ten ze żwirkiem. Jednakże zamiast żwirku, do skarpet sypiemy biały ryż. To bardzo ważne! Brązowy ryż wolniej pochłania wodę, więc i z wilgocią będzie tak samo.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas