Reklama

Jak wpływa na nas pełnia księżyca? Sprawdź, co mówią o tym ludowe przesądy

Wieczorem 5 lutego na niebie zobaczymy "Śnieżny Księżyc" - drugą pełnię satelity Ziemi w 2023. Od wieków istnieje wiele teorii na temat magicznej mocy księżyca. Ludzie, którzy interesują się astrologią, ciągle analizują księżycowe fazy. Każda z nich jest inna, niesie ze sobą różne przeznaczenie. Z poniższego artykułu dowiesz się, czego lepiej nie robić w czasie pełni.

Co mówią o pełni księżyca ludowe wierzenia?

Druga pełnia w roku określana jest najczęściej mianem Pełni Śnieżnego Księżyca, ale spotyka się też nazwy: Głodna Pełnia Księżyca, Księżyc Srogiej Zimy, Rogaty Księżyc, Pełnia Księżyca Lodu, Burzowa Pełnia, Dziki Księżyc czy Księżyc Oczyszczającej Czerwieni. W 2023 roku zjawisko wypada w niedzielę 5 lutego o godzinie 19.30

W pradawnych czasach pełnia księżyca kojarzyła się z niebezpiecznym zjawiskiem. Księżyc, choć piękny w swojej okazałości, budził respekt ówczesnych ludzi. Wierzono, że potrafi władać emocjami i ma olbrzymi wpływ na przyszłość. Dlatego też nie wolno było w czasie pełni wypowiadać na głos najskrytszych sekretów. Bowiem ciało niebieskie mogłoby wykorzystać to przeciwko nam.

Reklama

Polecamy: Jak wybielić zęby domowymi sposobami? Efekt ”hollywoodzkiego uśmiechu” gwarantowany

Czy pełnia księżyca jest niebezpieczna?

Piękny i tajemniczy księżyc wywoływał euforię i zachwyt obserwujących. Istotne było, by nigdy nie wskazywać na niego palcem. Satelita był także wyczulona na punkcie rozmowy na jej temat. Zapominalscy wedle wierzeń stawali się jego niewolnikami. Tracono kontrolę nad racjonalnym myśleniem. Taka osoba kierowała się wyłącznie namiętnościami, co doprowadzało ją do zguby. Ostrożność należało zachować również podczas snu. Dlaczego? Padające na śpiącego smugi światła Luny w pełni powodowały bezsenność. Poszkodowany w późniejszym czasie mógł się również uskarżać na bóle głowy, urojenia czy pogorszenie widzenia.

Czego lepiej nie robić w pełni księżyca?

Istnieje kilka przesądów mówiących o tym, czego nie powinno się robić w czasie pełni:

Uważaj z emocjami - księżyc w pełni bardzo mocno wpływa na intensywność uczuć. Dlatego wszystkie ważne rozmowy przełóż na kolejny dzień. Tym samym uchronisz się od konfliktu z bliską osobą. Podczas pełni przeanalizuj dokładnie swoje emocje, znajdź równowagę wewnętrzną. Pamiętaj jednak, by nie mówić niczego na głos!

Nie podejmuj ważnych decyzji - pełnia księżyca nie sprzyja również podejmowaniu nowych wyzwań. Dotyczy to aspektów finansowych, rodzinnych i zawodowych. Lepiej zrelaksuj się, a jeśli nie możesz zasnąć, poczytaj ulubioną książkę.

Nie zaczynaj nowych rzeczy - księżyc w fazie pełni służy wypoczynkowi i refleksji. To czas, kiedy człowiek jest bardziej emocjonalny. Rozpoczęcie projektu czy gotowanie nowej potrawy może okazać się fiaskiem. Moc księżyca sprawia, że stajesz się bardziej chaotyczny i rozkojarzony.

Zobacz:

Psychoza to nie tylko halucynacje. Po czym rozpoznać szaleństwo duszy?

Senior stracił dorobek życia. Odebrał jeden telefon...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pełnia księżyca | przesądy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy