Reklama

Reklama

Jak wyczyścić kratkę z okapu? Wypróbuj ten prosty sposób

Czyszczenie kratki z okapu to dla wielu osób istna zmora. Dokładne wyczyszczenie jej z tłuszczu jest niełatwym zadaniem, ale istnieją sposoby, dzięki którym można się z nim uporać. Z pomocą przychodzi produkt, który znajduje się w większości kuchni. Okazuje się, że wystarczy kropla, by pozbyć się zabrudzeń.

Czyszczenie okapu

Okap w kuchni przede wszystkim pochłania parę wodną oraz wszelkie zapachy, a także chroni meble przed zabrudzeniami. W ten sposób zapobiega powstawaniu wilgoci, która jest idealnym miejscem do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii.

Wymaga on regularnego czyszczenia, by pozbywać się lepkiej warstwy tłuszczu z kratki. Wiele osób poleca mycie jej w zmywarce. Wcześniej jednak warto zapoznać się z zaleceniami producenta.

Brak systematyczności w czyszczeniu okapu sprawia, że późniejsze pozbywanie się tłuszczu z kratki jest znacznie trudniejsze. Istnieją jednak proste, domowe sposoby, dzięki którym można sobie ułatwić to zadanie. 

Zobacz także: Nietypowe wykorzystanie torebki herbaty. Wrzuć ją do toalety, a pozytywnie się zaskoczysz!

Reklama

Jak wyczyścić kratkę z okapu?

Domowe sposoby są wręcz niezawodne. Podobnie jest w przypadku czyszczenia kratki z okapu. Tutaj z pomocą przychodzi oliwa z oliwek, którą trzeba dokładnie rozprowadzić po zabrudzonej powierzchni. Okazuje się, że wystarczy kropla, by pozbyć się tłuszczu. 

Następnym krokiem jest namoczenie ściereczki z mikrofibry w letniej wodzie i rozłożenie jej na kratce. Po upływie 10-15 minut zabrudzenia powinny zostać przez nią wchłonięte. Później wystarczy przetrzeć kratkę ręcznikiem papierowym lub gąbką i gotowe. 

Zobacz także: Jak wyczyścić szufladę na proszek? Poznaj niezawodne patenty

Inny sposób zakłada użycie octu, który przez wiele osób jest chętnie wykorzystywany podczas domowych porządków. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą w proporcji 2:1, a następnie tak uzyskany roztwór przelać do butelki z atomizerem. Kratkę z okapu należy spryskać mieszanką, a po kilku minutach dokładnie przetrzeć gąbką. Po tym czasie powinna lśnić jak nowa. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie okapu | czyszczenie okapu kuchennego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy