Reklama

Reklama

Jak uratować stare ręczniki? Domowy sposób na wybielanie

Białe tkaniny mają jedną podstawową wadę - z czasem żółkną lub szarzeją. Najbardziej narażone są na to ręczniki i pościel, które pierzemy w wysokich temperaturach, narażając je na zniszczenia. Są jednak niedrogie i skuteczne sposoby, dzięki którym zachowamy świeżość ręczników na dłużej i uratujemy te, które zostały dotknięte przez ząb czasu.

Nawet najulubieńszy biały ręcznik z czasem będzie tracił na swojej miękkości i kolorze. Nie potrzeba jednak drogich, chemicznych detergentów, aby uporać się z niszczeniem ręczników. Jest jeden prosty, tani i skuteczny sposób na zachowanie ich świeżości.

Zobacz również: Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

Kwasek cytrynowy do wybielania ręczników

Z pomocą przychodzi niezawodny kwasek cytrynowy, który skutecznie upora się z przebarwieniami na pożółkłych ręcznikach. Do tego będziemy potrzebować mikstury, która uratuje nasze stare ręczniki. W celu jej wykonania należy porządnie wymieszać w jednym pojemniku kwasek cytrynowy z gorącą wodę w stosunku 3:7. Ważne jest, aby kwasek cytrynowy całkowicie się rozpuścił. W tak przygotowanym roztworze należy następnie zamoczyć ręczniki, a całość przygotowanej mikstury z ręcznikami należy zostawić co najmniej kilka godzin, po czym wyprać ręczniki. 

Reklama

Czytaj także: Przygotuj folię i tekturę. Efekt poczujesz chwilę po odkręceniu kaloryfera

W tym patencie można użyć także cytryny. Wystarczy pokroić ją w plasterki, wrzucić do garnka i zagotować, a następnie wymoczyć ręczniki w przygotowanym roztworze przez co najmniej godzinę. Dzięki temu odzyskają one swój śnieżnobiały kolor i będą miały piękny, cytrynowy zapach.

***
Zobacz również:

Chcesz płacić mniej za rachunki? Sprawdź, jak korzystać z termostatu grzejnikowego

Wiele osób popełnia ten błąd podczas smażenia grzybów. Tak tracą smak

Kiedy sadzić tuję, by rosły bujnie? Ta zasada zawsze się sprawdza

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pranie ręczników

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy