Jak wyczyścić lustro na błysk?

Smugi na lustrze są zmorą każdej pani domu, ponieważ psują wizerunek pomieszczenia. Nie wyglądają one efektownie i niweczą nasze wysiłki podczas sprzątania. Dodatkowym problemem może być ciągłe parowanie lustra, na którym pozostają brzydkie ślady. Czyste lustro jest wizytówką twojego domu, a do jego mycia wykorzystaj produkty, które masz pod ręką. Z tym zadaniem dobrze poradzi sobie ocet czy napar z herbaty. Jak wyczyścić lustro na błysk? Co zrobić, żeby nie parowało? Poniżej wyjaśniamy.

Czyszczenie lustra za pomocą domowych sposobów daje najlepsze rezultaty
Czyszczenie lustra za pomocą domowych sposobów daje najlepsze rezultaty123RF/PICSEL

Domowe sposoby na mycie lutra

Jeśli chcesz, aby twoje lustro lśniło i było pozbawione smug, zastosuj domowe sposoby na jego wyczyszczenie. Chemiczne środki są równie skuteczne, ale czasami pozostawiają one brzydkie ślady, które są trudne do usunięcia. Warto również pamiętać o profilaktyce: zawsze po kąpieli przetrzyj lustro do sucha za pomocą ręcznika papierowego. Dzięki temu na jego powierzchni nie zostaną zabrudzenia po parze wodnej.

Ocet w walce ze smugami

Ocet jest skutecznym sposobem na uzyskanie błyszczącego lustra bez smug
Ocet jest skutecznym sposobem na uzyskanie błyszczącego lustra bez smug123RF/PICSEL

Ocet ma wiele zastosowań nie tylko w kuchni, ale także w przypadku sprzątania. Jest to skuteczny, a zarazem ekologiczny środek, który pozwoli ci na pozbycie się brzydkich zabrudzeń. Do przygotowania mieszanki potrzebujesz butelki z atomizerem, szklankę wody i łyżkę octu. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą, potrząsając delikatnie butelkę. Następnie spryskaj równomiernie powierzchnię lustra i wytrzyj dokładnie ręcznikiem papierowym lub ścierką z mikrofibry.

Napar z herbaty

Kolejną propozycją jest napar z herbaty, który zawiera doskonałe właściwości czyszczące. Zaparz mocną herbatę i schłodź ją, a potem przelej do butelki z rozpylaczem. Postępuj dokładnie w ten sam sposób, jak w przypadku mieszanki z octu. Spryskaj nią całą taflę lustra, a następnie okrężnymi ruchami wypoleruj na błysk. Do naparu możesz dodać kilka kropel spirytusu salicylowego, który sprawdzi się w przypadku ciężkich do usunięcia śladów po lakierze do włosów.

Nylonowe rajstopy i gliceryna na zaparowane lustro

Jeśli po każdej kąpieli twoje lustro paruje, możesz temu zapobiec wykorzystując nylonowe rajstopy oraz glicerynę. Najpierw wetrzyj delikatnie w powierzchnię lustra kilka kropel gliceryny, która zapewni warstwę ochronną. Drugą częścią zabiegu jest wypolerowanie dokładnie lustra rajtkami za pomocą okrężnych i zdecydowanych ruchów. W ten sposób uzykasz lśniące i czyste lustro bez większego wysiłku!

Zobacz też:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas