Reklama

Reklama

Jak założyć "Tajemniczy ogród"?

Sekretna furtka odnaleziona w końcu ogrodu prowadzi do cudownego miejsca pełnego kwiatów, zapachów i barwnych motyli - pamiętacie to z bajek? To przejście wciąż na was czeka.


Nawet jeśli nie na to, że je odkryjecie, ale na to, że je... stworzycie. Tak już jest z wyobrażeniami rodem z bajek, mogą się one spełnić, ale trzeba im troszeczkę pomóc.

 

1.       Wybierz odpowiednie miejsce na założenie sekretnego ogrodu. Najlepiej jeśli będzie ono nieco ukryte i będzie tworzyło jak gdyby odrębny "pokój". Jeśli w twoim ogrodzie nie ma takiego miejsca rozejrzyj się i sprawdź, co może pomóc ci wydzielić   miejsce, które będziesz uważać za wyjątkowe. Może to być rząd drzew lub krzewów lub płot czy mur.

Reklama

2.       Nawet jeśli twój sekretny ogród nie jest odgrodzony ze wszystkich stron (np. krzewami, pergolą, płotkiem) zadbaj o odpowiednie wejście. Nie musi to być furtka z kutego żelaza, wystarczy łuk porośnięty pnączem lub pnącą różą, albo wycięty w żywopłocie. Zadbaj, aby wejście było otoczone wysokimi roślinami , podkreślającymi wrażenie przejścia.

3.       Postaraj się oddzielić swój sekretny ogród od reszty świata za pomocą krzewów, pergoli itp.

4.       Zasadź pachnące kwiaty - niech dodadzą temu miejscu wyjątkowego aromatu

5.       Zasadź róże - przynajmniej jeden krzak. Choć tak popularne, róże zawsze niosą w sobie nutkę tajemnicy

6.       Drzewa lub krzewy, które pięknie kwitną i dają smaczne owoce również będą idealne do tajemniczego ogrodu: wiśnie,  derenie.

7.       Zasadź budleję, która zwabi  motyle.

8.       Umieść w swoim tajemniczym ogrodzie poidełko dla ptaków - niech będzie to miejsce przyjazne dla wszystkich.

9.       Nie zapomnij o wygodnej ławeczce dla siebie i najbliższych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ogród

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy