Jak zmyć klej błyskawiczny?

Nie trzeba być modelarzem albo złotą rączką, aby od czasu do czasu sięgnąć po klej błyskawiczny. Ciecz w małej buteleczce zasycha w mgnieniu oka, co jest przydatne w reparacji wielu przedmiotów. Niestety, klej błyskawiczny ma to do siebie, że wystarczy chwila nieuwagi i skapnie tam, gdzie byśmy tego nie chcieli. Nie musimy się martwić, że z plamą zostaniemy na zawsze – w sprytny sposób można się jej pozbyć! Jak zmyć klej błyskawiczny? Przekonajmy się!

Klej błyskawiczny szybko zasycha i może zostawić plamę nie tylko na skórze!
Klej błyskawiczny szybko zasycha i może zostawić plamę nie tylko na skórze!123RF/PICSEL

Działaj szybko!

Wiele osób, które posługują się klejem błyskawicznym, wie, że przy jego użyciu potrzebna jest precyzja. Nawet zbyt duże zaaplikowanie specyfiku powoduje, że rozleje się tworząc nieestetyczne plamy. Poza tym starczy chwila zamyślenia i kropla może spaść tam, gdzie tego bardzo nie chcemy. Jeśli jednak klej błyskawiczny zasechł tam, gdzie nie powinien, można go zmyć za pomocą alkoholu (najlepiej wysokoprocentowego). Wystarczy nasączyć nim wacik lub patyczek kosmetyczny i delikatnie potraktować plamę z kleju. Kiedy się rozpuści, trzeba tylko wszystko przetrzeć ręcznikiem papierowym.

Klej na skórze

Jeśli ktoś używa kleju błyskawicznego, to również istnieje ryzyko, że rozleje się na naszej skórze. W takiej sytuacji, lepiej nie zdrapywać go na siłę, ani nie odklejać złączonych palców , ponieważ spowoduje to bardzo bolesne rany! Zatem, czy istnieją sprawdzone metody, na zmycie kleju błyskawicznego ze skóry? Oczywiście!

Woda i mydło

Mydło i woda? To najlepszy sposób na klej na skórze!
Mydło i woda? To najlepszy sposób na klej na skórze!

Jeśli skleiliśmy sobie palce albo klej błyskawiczny kapnął nam na skórę, to swoje kroki trzeba skierować do łazienki. Moczenie lub mycie odpowiedniej części ciała wodą z mydłem szybko uratuje nas z opresji.

Woda i sól

Ciepła woda i sól? To połączenie pomoże rozpuścić i zmyć klej błyskawiczny. Wystarczy zanurzyć skórę w mieszance i delikatnie przecierać. Po pewnym czasie plama z kleju i problem na skórze będzie wyłącznie wspomnieniem

Zmywacz do paznokci

Każda kobieta, która dba o manicure z pewnością ma w kosmetyczce zmywacz do paznokci. Jednak środek środkowi nierówny. Lepiej działają te, które mają w składzie aceton, czyli rozpuszczalnik! W przypadku tego drugiego należy uważać, ponieważ jego zastosowanie może wywoływać delikatne podrażnienia. Jeśli udało nam się zmyć klej błyskawiczny, ale na skórze pojawiło się zaczerwienienie, warto przemyć je wodą z mydłem, a następnie rozsmarować krem nawilżający.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas