Reklama

Reklama

Jakie kwiaty będą rosły w łazience?

Kwiaty, by dobrze się czuły, muszą mieć zapewnione słońce i wodę. Jak się okazuje nie wszystkie – dzięki czemu część okazów może zagościć w łazience, nawet takiej, w której brak okna.

Oto pięć niezwykłych roślin, które ozdobią tę część naszego domu.

Sansewieria

Roślina nie do zniszczenia. Potrzebuje mało wody, gdyż grube łodygi mają jej pod dostatkiem. Nazywana językami teściowej może być trzymana w miejscu, które nie jest nasłonecznione. Radzi sobie w trudnych warunkach.

Paprotka

Kiedyś była w każdym domu, ceniona nie tylko za wygląd, ale też wytrzymałość. Ona także znakomicie sprawdzi się w zaciemnionym miejscu pod jednym warunkiem  - nie może być młoda. Okaz powinien być dojrzały i mieć kilka lat.

Bluszcz

Nie na darmo znajdziemy go w lesie. Także nie potrzebuje nasłonecznionych miejsc, za to lubi miejsca wilgotne. Idealnie nada się do łazienki.  

Reklama

Zamiokulkas

Także odnajdzie się w miejscu, w którym brak światła. Lubi ciepło i najważniejsze jest, żeby nie został wystawiany na przeciągi.

Zielistka

Niepozorna zielistka także poradzi sobie w cieniu. Jest niesamowicie odporna na temperatury, dlatego niektórzy hodują ją na świeżym powietrzu (balkonie, albo ogrodzie).

Z daleka od łazienki trzymajmy kaktusy i sukulenty - nie sprzyja im bowiem wilgotne powietrze.

Czytaj więcej:  

Włosy wróżki to hit! Czym się charakteryzują?   

Odmładzający hit: Dowodem skuteczności wygląd Meghan Markle

Szmaragdowe paznokcie to teraz hit. Odważysz się je zrobić?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje