Reklama

​Jeszcze można sadzić na działce. Sprawdź, jakie rośliny

Jeśli tej wiosny nie zasiałeś jeszcze kwiatów, idealna do siana po "zimnej Zośce" jest dynia ozdobna. To roślina, która zachwyca oryginalnymi kształtami, kolorami i fakturą. Jej owoce sprawdzą się, jako element dekoracyjny balkonów, tarasów, ogrodów i mieszkań.

Po tym, jak minęły typowe dla połowy maja przymrozki, możemy wysiewać aksamitki, nasturcje czy dynię ozdobną. Ta ostatnia roślina wielbi ciepło i słońce. Nic dziwnego, wszak wywodzi się z Meksyku i południa USA. Dynie dekoracyjne przede wszystkim mają cieszyć oko, większość odmian nie nadaje się do spożycia.

Zadziwiają swoją różnorodnością. Przybierają formę jabłek, gruszek, turbanów, grzybków, kapeluszy czy pękatych butelek. Mogą być żółte, pomarańczowe, zielone, czerwone lub kremowe. Niezwykłości dodają im kontrastowe cętki, plamki i smugi. Ich powierzchnia jest nierówna.

Reklama

Jesienią wspaniale prezentują się na balkonach, tarasach czy w ogrodach, pokrywając altany lub ogrodzenia. Jej pędy (mogą rosnąć do trzech metrów) wymagają podwiązywania do solidnych podpór. Owoce mogą stanowić dekorację wnętrza. Przez kilka miesięcy będę się pięknie prezentować w wiklinowym koszu lub bezpośrednio położone na stole czy podłodze.

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! 

Sprawdź szczegóły >>>PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy