Reklama

Katarzyna Bosacka ostrzega! Nieprawidłowości w co trzecim sklepie

Katarzyna Bosacka po raz kolejny bije na alarm. Dziennikarka opublikowała wykaz nieprawidłowości, które wykrył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podczas sprawdzania oznakowania, znajdującego się na kosmetykach. Nieprawidłowości wykryto w co trzecim sklepie i niemal co trzecim kosmetyku.

Katarzyna Bosacka od lat pomaga Polakom w świadomym robieniu zakupów i wybieraniu produktów najlepszej jakości. Tym razem dziennikarka przestrzega internautów przed uważnym dokonywaniem zakupów w drogeriach i sklepach, w których możemy znaleźć kosmetyki. W co trzecim z nich wykryto szereg nieprawidłowości.

65 decyzji nakładających kary

Podczas kontroli kosmetyków, której dokonał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, sprawdzano czy dystrybutorzy prawidłowo udostępniają produkty na rynku oraz czy deklaracje marketingowe, które znajdują się na opakowaniach kosmetyków, są prawdziwe. W trakcie 295 kontroli pod lupą specjalistów znalazło się 1830 partii produktów. Weryfikowano oznakowanie m.in. żeli antybakteryjnych, mydeł, szamponów, kremów, pudrów i lakierów.

Reklama

Zobacz również: GIS wycofuje z aptek witaminę D3

To znaleźli w jednym mydle. Katarzyna Bosacka bije na alarm

Jedną z najczęstszych nieprawidłowości był brak informacji o zastosowaniu produktu, oznakowania w języku polskim, wykazu składników czy daty minimalnej trwałości. Uwagę urzędników przyciągnęło szczególnie jedno mydło.

Zobacz również: Jajka z niespodzianką, czyli salmonella w produktach spożywczych. Na to uważaj

Jak kupować kosmetyki?

Przy okazji Katarzyna Bosacka zdradziła kilka trików, jak poprawnie kupować kosmetyki. Co zrobić?

  • Sprawdź, czy nie zawiera on substancji, na które jesteś uczulony.
  • Sprawdź, czy kosmetyk nie jest przeterminowany. Na opakowaniu produktu znajduje się data minimalnej trwałości, poprzedzona zwrotem "najlepiej zużyć przed końcem" lub znakiem klepsydry
  • Pamiętaj: wszystkie informacje na kosmetykach oferowanych do sprzedaży na polskim rynku, za wyjątkiem wykazu składników, muszą być podane w języku polskim.

Zobacz również: Część produktów marki Kinder wycofana. Powodem salmonella. Co to jest i jakie ma objawy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka | kosmetyki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama