Reklama

Kiedy wypłata 15. emerytury? Rząd zapowiada zmiany

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje o możliwej 15. emeryturze, która miałaby być kolejnym sposobem rządu na wsparcie seniorów. Pierwsze takie obietnice pojawiły się już w 2020 roku, podczas kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Czy emeryci faktycznie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie?

Pomysł, by emeryci otrzymywali od rządu dodatkowe wsparcie w postaci 15. emerytury wyszedł właśnie od prezydenta Andrzeja Dudy. Piętnastka miałaby być kolejnym po trzynastce i czternastce zastrzykiem gotówki dla seniorów, którzy dotkliwie odczuwają szalejącą inflację i często z trudem "wiążą koniec z końcem". Czy mogą na nią liczyć? 

Zobacz również: Dodatkowe pieniądze po zmarłym. Spadkobiercy o tym nie wiedzą 

Reklama

Czy będzie 15. emerytura? Prezydent Andrzej Duda o ważnych zmianach!

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na ten temat podczas wywiadu dla radia Zet. Stwierdził m.in., że "rząd na pewno powinien podejmować wszelkie działania". 

-powiedział. 

Na temat 15. emerytury wypowiedziała się także szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg. Nie ma ona jednak dla emerytów dobrych wiadomości, bo przyznała, że resort nie prowadzi jeszcze żadnych prac nad wprowadzeniem piętnastki. 

- wyjaśniła w studiu PAP. 

Faktycznie, projekt ustawy w sprawie wypłaty stałej 14. emerytury ma być skierowany do Sejmu na początku 2023 roku. Od trzynastki będzie się ona jednak różnić kryterium dochodowym. Rząd określi je jednak dopiero po dokładnych analizach. 

Zobacz również:

Wielkie zmiany w legitymacjach dla emerytów i rencistów!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama