Reklama

Koniec z nieuczciwymi promocjami. Tak będą chronić klientów!

Każdy z nas choć raz w życiu nabrał się na nieuczciwą promocję, sprzedażową sztuczkę lub fałszywą wyprzedaż. Tak naprawdę jednak, nabieramy się na nie prawie codziennie! To już prawdziwa plaga, przed którą od maja tego roku ma chronić nas nowa dyrektywa Unii Europejskiej. Co się zmieni?

Fałszywe promocje czy wyprzedaże to sprzedażowe "sztuczki", których większość z nas jest w pełni świadoma, a mimo to wciąż się na nie nabiera. Scenariusz jest prosty - przed wprowadzeniem promocji sklep specjalnie podwyższa ceny, by klienci byli przekonani, że kupując "na promocji" oszczędzają i robią dobry interes. Tak naprawdę jest to jednak zwykłe oszustwo, z którym teraz postanowiła walczyć Unia Europejska. 

Koniec ze wzrostem cen przed promocjami. Klientów chronić będzie nowe prawo!

Od 28 maja 2022 roku obowiązuje w Unii Europejskiej nowa dyrektywa. Tzw. Omnibus zmienia warunki sprzedaży i ma na celu chronić interes klientów. Od teraz sklep zobowiązany jest do zaprezentowania historii cen wszystkich towarów z ostatnich 30 dni!  

Reklama

- tłumaczą Mateusz Ordyk i Wojciech Janik z Deloitte Legal, cytowani przez dlahandlu.pl. 

Sprzedawcy, którzy nie dostosują się do nowych zasad, będą musieli się liczyć z wysokimi karami, sięgającymi nawet do 40 tys. zł.

Zobacz również:

500 plus dla seniora otrzyma więcej osób. Nie tylko emeryci! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: promocje | promocje sklepy | dyrektywa Omnibus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy