Reklama

Reklama

Kwiaty do twojego domu

Kwitnące rośliny wprowadzą do twojego domu trochę koloru. Ożywią wnętrze i... ciebie. Gdy świat za oknem jest szary – one zawsze wprawią cię w dobry nastrój.

Możesz je wyeksponować w tradycyjnych doniczkach, szklanych naczyniach lub wiszących koszach. Ze względu na dekoracyjny  charakter są idealne do salonu. Oto  najmodniejsze gatunki.

Storczyki


Reklama

Znane także jako orchidee. Bardzo modne są zarówno ich odmiany zwykłe, jak i miniaturowe. Storczyki są delikatne i wymagające (trzeba np. ostrożnie je podlewać), ale tak piękne, że warto poświecić im chwilę uwagi. Ich kwiaty przypominają bajecznie kolorowe motyle.

Subtelne kalanchoe

Kwitnie długo i obficie. Jest tania, łatwa w pielęgnacji, wystarczy podlewać ją raz w tygodniu. Ma bogatą paletę barw: róż, czerwień, żółć. Dekoracyjna, idealna do sypialni lub salonu.

Egzotyczna frizea

Pasuje do nowoczesnych wnętrz. Ta ciekawa roślina należy do tej samej rodziny co ananas. Ma czerwony kwiat w kształcie kłosa, rozwijający się na szczycie długiej, sztywnej łodygi. Najlepiej podlewać ją bezpośrednio do zagłębienia rozety.

Dostojne anturium

Ma jędrne błyszczące liście i łódkowate kwiaty o barwie czerwonej, różowej lub kremowej. Wymaga dużej wilgotności powietrza.

Donica na storczyki

Storczyki potrzebują specjalnej doniczki, która łatwo przepuszcza powietrze i nie gromadzi wody. Powinna być wysoka i stabilna, by wysoka roślina się nie przewracała.

Zielone soczyste rośliny są nie tylko wspaniałą ozdobą mieszkania. Mogą mieć też dobry wpływ na nasze zdrowie: nawilżają powietrze lub oczyszczają je z toksyn, dymu papierosowego, promieniowania emitowanego przez urządzenia elektryczne itp. Poznaj te, które są łatwe w uprawie i niezbyt wymagające, a przy tym szalenie pożyteczne.

Fikusy, figowce

Mają dekoracyjne liście – błyszczące, zielone lub zielono-białe, oraz różny pokrój – drzewiasty, krzewiasty lub pnący. Rosną w ekspresowym tempie, tworząc małe drzewka. Warto ustawiać je w pokoju, w którym jest telewizor. Pochłaniają szkodliwe promieniowanie. Nie lubią przeciągów!

Charakeu

Nawilżają i oczyszczają powietrze Nie lubią ostrego słońca i suszy. Trzeba je często podlewać i spryskiwać – będą bujnie rosły.

Okazałe draceny

Te niewysokie drzewka o ładnie wybarwionych pióropuszach z liści oczyszczają mieszkanie z toksyn.

Plecione osłonki

Draceny czy paprocie ładnie wyglądają w niedużych koszach. Uwaga: zanim umieścisz w nich roślinę, wyłóż je folią.

Oryginalne sukulenty


Wytrzymałe i mało absorbujące Magazynują wodę, więc długo wytrzymują bez podlewania. Zachwycają różnorodnością form! Warto zestawić kilka rodzajów i posadzić je w ceramicznej misie.

Pachnące zioła

Szałwia, bazylia, tymianek... Idealne do ozdobienia każdej kuchni. Wybornie pachną i smakują! Możesz je wysiać sama z nasion lub kupić gotowe sadzonki.

Skrzynka na zioła


Ziołowa kompozycja, np. z pachnącej lawendy i rozmarynu, pięknie zaprezentuje się na balkonie w niewysokiej bielonej skrzynce. Można kupić nową, gotową lub wykorzystać starą – po owocach lub winie.

Świat kobiety

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Storczyki | Nie | skrzynka | Inna | maj | ZIO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje