Reklama

Reklama

Lepiej je zerwij! Naklejki samochodowe mogą być bardzo niebezpieczne

W Polsce nie brakuje kierowców, którzy polubili kolorowe, personalizowane, często śmieszne, a coraz częściej także zdradzające sporo szczegółów z naszego życia naklejki na samochód. Choć na pozór wydają się one tylko miłą ozdobą lub dodatkiem, to mogą być bardzo niebezpieczne!

Naklejki samochodowe możemy przyklejać na szyby lub karoserię. Większości z nas poprawiają one humor, czasem są miłą pamiątką np. z podróży lub koncertu, czasem sympatycznym komunikatem dla innych kierowców. Niestety, choć są na pozór tyko niepozorną ozdobą mogą być bardzo niebezpieczne i lepiej je usunąć! Dlaczego? 

Zobacz również: Odwieczny problem wielu kierowców. Rozwiąże go... żwirek dla kota! 

Masz na samochodzie takie naklejki? Lepiej je zerwij!

Najwięcej kontrowersji wzbudzają naklejki z imieniem dziecka! Jakiś czas temu zyskały one ogromną popularność, a komunikaty w stylu" Tu jedzie Lila" lub "W tym samochodzie jest Tymek" zobaczyć można było na ulicach dosłownie każdego dnia. Niestety, są one wręcz zaproszeniem dla porywaczy, a nawet pedofili!

Reklama

Jak to działa? Przestępca, który wie, jak ma na imię dziecko siedzące w aucie, może przy pierwszej nadarzającej się okazji bardzo łatwo zdobyć jego zaufanie. Co gorsze, nie będzie on musiał stosować przemocy, by przekonać je do oddalenia się wraz  z nim np. z placu zabaw czy spod bloku. 

Uważać należy także na naklejki, które informują złodziei lub przestępców o szczegółach z naszego życia, a przy okazji np. statusie społecznym. Chodzi o nalepki informujące o:

  • miejscu zamieszkania
  • miejscach, które odwiedziliśmy, o egzotycznych podróżach
  • miejscu pracy
  • zainteresowaniach. 

Na pozór wygląda to może niewinnie, ale takie auta zwracają większą uwagę złodziei. Zdradzają sporo szczegółów z naszego życia, informują o tym, jak często podróżujemy, czy pozostajemy długo poza domem, ile pracujemy, jakie są nasze przyzwyczajenia i status społeczny. 

Złodziejowi, który posiada taką wiedzę łatwiej jest zaplanować przestępstwo, a fakt, że odbierze nas jako osoby dobrze radzące sobie w życiu, często podróżujące i prowadzące ciekawy tryb życia, może go mocno zainteresować i skłonić do próby kradzieży. 

Na koniec warto pamiętać, że naklejki nie tylko kuszą złodziei, ale stają się problemem, gdy chcemy sprzedać samochód. Obklejając auto nie zawsze myślimy bowiem o tym, że ich pozbycie się to proces bardzo pracochłonny, który nie zawsze kończy się sukcesem.

Zobacz również:

Pracownicy Poczty Polskiej ruszyli na kontrole. Sprawdzają też samochody! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: naklejki na samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy