Reklama

Nie używaj ich od razu. Co zrobić z nową pościelą i ręcznikami?

Każdy z nas raz na jakiś czas pragnie odświeżyć swoje wnętrze. Wymieniamy takie elementy wystroju, jak zasłony, ręczniki czy pościel i często od razu chcemy z nich korzystać. Okazuje się jednak, że to spory błąd. Co należy zrobić z nowymi rzeczami, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą?

Gdy kupujemy nowe, pachnące sklepową świeżością ręczniki lub pościel, czasami chcemy od razu z nich skorzystać. Ręcznik wieszamy na wieszaku w łazience, a pościel powlekamy w naszej sypialni. Okazuje się, że to spory błąd. Dlaczego?

Zobacz również: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie kabiny prysznicowej. Genialne! 

Sklepowe ręczniki i przebiegli producenci

Wytłumaczenie jest proste. Producenci ręczników chcąc zachęcić nas do kupna ich produktów, powlekają je specjalnymi środkami i warstwą ochronną. Dzięki temu ręczniki są niezwykle miękkie i puszyste w dotyku, czym zachęcają klientów do natychmiastowego kupna.

Reklama

Tego typu środki chemiczne nie są zdrowe dla naszej skóry, a dodatkowo zabierają ręcznikom ich chłonność. Po przyniesieniu do domu nowo kupionego ręcznika należy niezwłocznie włożyć go do pralki i uprać zgodnie ze wskazówkami na metce. Ręczniki warto prać oddzielnie od reszty materiałów - dzięki temu zachowają swoją miękkość. Co ważne,  ręczniki wykonane z weluru lub z frotte potrzebują nawet kilku cykli prania, aby nie pozostawiać po sobie kłaczków, które zwłókniają się przez użyty przez producenta środek chemiczny.

Zobacz również: Suszenie ręczników na kaloryferze. Dlaczego lepiej tego nie robić?

Dlaczego należy prać nowo kupioną pościel?

A co z pościelą? Czy ta również powinna być wyprana przed pierwszym użyciem? Zdecydowanie tak. Pranie pościeli przed pierwszym użyciem zapewnia zdezynfekowanie produktu oraz pozbycie się wszelkich pozostałości po procesie produkcyjnym. Podczas produkcji metriały narażone są na kontakt z chemicznymi środkami, które mogą być niebezpieczne dla naszej skóry. Ponadto w grę wchodzą również kwestie estetyczne. Wypranie pościeli zapewni uzyskanie optymalnej formy miękkości, dzięki czemu jej użytkowanie będzie znacznie przyjemniejsze. Pamiętajmy, że ciemną pościel warto wyprać nawet dwa razy przed pierwszym użyciem, bowiem w przeciwnym razie może ona zabarwić naszą skórę.

 Zobacz również: Jak szybko wysuszyć ubrania?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pranie pościeli | pranie ręczników
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy