Reklama

Sprytny i tani trik na wyczyszczenie kabiny prysznicowej. Genialne!

Kabina prysznicowa to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w naszym domu. Często używana, narażona na wilgoć właściwie non stop, do tego z mnóstwem trudno dostępnych miejsc i podatnymi na zacieki szybami. Naprawdę potrafi przysporzyć kłopotów miłośnikom idealnej czystości. Jak skutecznie doczyścić szybę w kabinie prysznicowej? Jest banalnie prosty sposób.

Tabletka do zmywarki - ta niepozorna kosteczka dała nam się już poznać jako pogromczyni brudu w piekarniku. Okazuje się, że poradzi sobie również z zaciekami na kabinie prysznicowej. Jak jej użyć? 

Do wyczyszczenia kabiny prysznicowej przy pomocy tabletki do zmywarki przyda się tzw. magiczna gąbka. Robi się ją z pianki melaminowej. Magiczna gąbka zachowuje się jak znana nam ze szkolnych lat gumka do zmazywania ołówka. Dzięki niej w prosty sposób można pozbyć się brudu bez używania detergentów. A co jeśli dodamy detergent? Dwie siły się połączą i skutecznie wyczyszczą naszą kabinę prysznicową. 

Reklama

Jeśli już mamy magiczną gąbkę, moczymy ją w wodzie i wycinamy w niej niewielki otwór, w którym umieszczamy tabletkę do zmywarki. Tak przygotowaną gąbką szorujemy szybę w kabinie prysznicowej. Spłukujemy wodą. Gotowe!

Czytaj też:

Pielęgnacja skrzydłokwiatu. Prosta mikstura, która pobudzi kwitnienie

Czym myć okna, żeby się błyszczały? Szybki sposób bez powstawania smug

Lakier do włosów na firanki? Ten trik ułatwi wielkanocne porządki


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama