Niecodzienne zastosowania gąbki do mycia naczyń

Gąbka do mycia naczyń jest w każdym domu, codziennie jej używasz, lecz czy znasz ją wystarczająco dobrze? Gąbka do mycia naczyń tak naprawdę może posłużyć ci do znacznie większej ilości zastosowań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak ją wykorzystać, to koniecznie przeczytaj wszystkie podpowiedzi które dla ciebie przygotowaliśmy.

gąbka do naczyń
gąbka do naczyń© Photogenica

Wymyj rośliny domowe

mycie roślin
© Photogenica

Rośliny które znajdują się w twoim domu wymagają takiego samego mycia jak meble i inne sprzęty. Kurz osadza się na nich w tym samym stopniu. Gdy twoje rośliny stracą blask, zamiast używać drogich nabłyszczaczy, po prostu umyj liście rośliny. Wykorzystaj do tego miękką gąbkę i ciepłą wodę. Po myciu zetrzyj nadmiar wody papierowym ręcznikiem, aby nie powstał osad z wody.

Gąbka przyniesie ulgę w gorączce

Gorączka jest naturalną reakcją organizmu na chorobę. Jeżeli chcesz złagodzić wysokość temperatury, zanurz  gąbkę w chłodnej wodzie i delikatnie przykładaj do czoła, policzków i pleców. W ten sposób delikatnie ochłodzisz skórę, co przyniesie ci ulgę. Wcześniej zadbaj jednak, aby w pomieszczeniu była odpowiednia temperatura, pozamykaj okna i wyłącz klimatyzator. Nie można dopuścić, aby zawiało cię w trakcie ochładzania.

Zabezpiecz mydło

mydlo na gabce
© Photogenica

Mydło pozostawione w zwykłe mydelniczce narażone jest na rozmoczenie, gdy dostanie się do niego zbyt dużo wilgoci. Aby temu zapobiec, nie przechowuj go w zwykłej mydelniczce, a na gąbce do mycia naczyń. Odprowadzi ona nadmiar wilgoci z kostki mydła, przez co będzie zdecydowanie lepiej zabezpieczone. Pamiętaj jednak aby codziennie wypłukać i wysuszyć gąbkę. W przeciwnym razie, stanie się idealnym środowiskiem dla pleśni i bakterii.

Zachowaj świeżość warzyw

Jeżeli kupiłeś o kilka warzyw za dużo, możesz zapewnić im odpowiednie warunki do zachowania świeżości i chrupkości przez długi czas. Wystarczy, że kilka nowych gąbek do mycia naczyń umieścisz w szufladzie na warzywa znajdującej się w lodówce. Pochłoną one nadmiar wilgoci, dzięki czemu warzywa nie będą się psuły. Codziennie sprawdzaj jednak, czy gąbek nie należy wymienić na nowe, suche. Jeżeli będą zbyt mokre mogą zacząć pleśnieć.

Usuń zwierzęcą sierść

zastosowanie gabki do naczyń
© Photogenica

Kochamy naszych pupili, ale ich sierść znajdującą się na kanapie czy ubraniach już niekoniecznie. Aby w szybki i prosty sposób pozbyć się kłębków sierści z każdego miejsca, użyj wilgotnej gąbki. Przetrzyj nią czyszczoną powierzchnię okrężnymi ruchami, a sierść zwinie się w kłębek, który z łatwością usuniesz.

Idealnie pomalowane paznokcie u stóp

Malowanie paznokci u stóp nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. Aby ułatwić sobie to zadanie zrób domowe separatory między palce. Czystą gąbkę do mycia naczyń potnij na małe kawałki i umieść pomiędzy palcami. Dzięki temu łatwiej i dokładniej pomalujesz paznokcie.

Delikatny okład z lodu

Jedną gąbkę zawsze trzymaj w zamrażalniku. Tym razem nie chodzi o pochłanianie nadmiaru wilgoci, a o jej schłodzenie. Kiedy ty lub ktoś z twojej rodziny ulegnie drobnemu urazowi, taki delikatny okład idealnie złagodzi ból i powstrzyma powstawanie krwiaków.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas