Nietypowe zastosowania kosmetyków. Zużyj nietrafione produkty do ostatniej kropli

Zdarza się, że jakiś kosmetyk dostaniemy w prezencie, ale nie do końca odpowiada on potrzebom naszej skóry czy włosów. Czasem sami postanowimy zaszaleć w drogerii i wypróbować produkt, z którym jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Efekt jego stosowania jest kiepski i żal ci wyrzucać prawie pełne opakowanie? Zobacz, jak w sprytny sposób wykorzystać kosmetyki, niekoniecznie zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem.

Trafił ci się kiepski kosmetyk? Nie wyrzucaj!
Trafił ci się kiepski kosmetyk? Nie wyrzucaj!123RF/PICSEL

Jak wykorzystać piankę do golenia?

To jeden z najbardziej wszechstronnych produktów, jakie mogą wylądować w naszych kosmetyczkach. Pomoc w usuwaniu owłosienia to nie wszystko, do czego można użyć pianki do golenia. Doskonale sprawdzi się w domowych porządkach, zwłaszcza w obrębie łazienki.

  • Pianka do golenia zapobiega parowaniu luster: Po długiej i relaksującej kąpieli w lustrze nie widać absolutnie nic? A może dawno nie wietrzyłeś łazienki? Przyczyny, przez które lustra są zaparowane, bywają różne. Czas rozwiązać ten problem przy pomocy pianki do golenia. Wystarczy, że niewielką ilość naniesiesz na bawełnianą szmatkę i dokładnie wypolerujesz szklanką powierzchnię.
  • Sposób na pozostałości mydła i osady: Chcesz doprowadzić do porządku armaturę, która straciła blask? Na problematycznych powierzchniach rozprowadź piankę i odczekaj 20-30 minut. Następnie sięgnij po miękką gąbkę lub szmatkę, by zebrać resztki produktu wraz z uporczywymi zabrudzeniami.
Jak wyczyścić baterie łazienkowe? Pianka do golenia przychodzi z pomocą
Jak wyczyścić baterie łazienkowe? Pianka do golenia przychodzi z pomocą123RF/PICSEL

Oleje do sprzątania kuchni

Olejki do ciała i włosów obiecują nam intensywne odżywienie skóry lub fryzury, ale niejednokrotnie okazuje się, że albo trafiliśmy na bubel, ale zwyczajnie dokonaliśmy złego wyboru pod względem składników potrzebnych do pielęgnacji. W takiej sytuacji kosmetyk wykorzystaj do czyszczenia i konserwacji sprzętów codziennego użytku.

  • Olejki kosmetyczne znakomicie sprawdzają się w końcowym etapie porządków. Pięknie nabłyszczają powierzchnie, więc przetrzyj nimi zlew. Przy okazji zabezpieczysz go przed przywieraniem brudu i resztek żywności w kolejnych dniach.
  • Podobnie możesz je wykorzystać do przywrócenia blasku okapowi.
  • Olejowanie skórzanych mebli zapewnia im odświeżony wygląd i długowieczność. W tym celu najlepiej jest korzystać z naturalnych olejków na bazie lnu albo czarnuszki.

O tym przeznaczeniu perfum nie wszyscy wiedzą

Ładne buteleczki i pachnąca zawartość - perfumy to chętnie wybierany upominek, choć bywa ryzykowny. Zdarza się, że ciężko jest trafić w gust obdarowywanej osoby, a niektóre zapachy mogą okazać się dla niej nie do zniesienia. Pech chciał, że to ty zostałeś obdarowany nietrafionymi perfumami, ale mimo wszystko doceniasz gest i nie chcesz ich wyrzucać? Zużyj je sprytnie!

  • Perfumy wykorzystaj jako odświeżacz powietrza w toalecie. Nie przebywasz tam całymi dniami, więc aromat nie będzie działać na ciebie drażniąco, za to zamaskuje mniej przyjemne zapaszki.
  • Pachnidłem możesz spryskać wnętrze butów lub skarpetki przed założeniem obuwia. Zneutralizują woń potu, więc pamiętaj o tym patencie np. gdy wybierasz się na intensywny trening albo długą pieszą wędrówkę.
  • Czyste ubrania, które długo leżały w szafie z czasem mogą zyskać nieprzyjemny zapach. Perfum użyj więc jako odświeżacz do szafy, który jednocześnie ochroni tę przestrzeń przed najazdem moli.
Nietrafione perfumy i dezodoranty nie muszą lądować w śmietniku
Nietrafione perfumy i dezodoranty nie muszą lądować w śmietniku123RF/PICSEL

Co zrobić, gdy krem do twarzy uczula?

Promienna cera bez przebarwień, wyprysków i zmarszczek - dla takich efektów niejedna osoba jest w stanie poświęcać dużo czasu i uwagi codziennej pielęgnacji twarzy. Niestety, okazało się, że nowy krem powoduje uczucie pieczenia i uczula? Nie musisz od razu spisywać go na straty.

Choć musisz od razu zaprzestać stosowania go na twarz, użyj do smarowania pięt. Skóra w tym miejscu jest grubsza i mniej wrażliwa, więc bez obaw możesz wykorzystać nietrafiony kosmetyk.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas