Reklama

Zmieszaj z wodą i spryskaj kabinę prysznicową. Zacieki z kamienia znikną

Czyszczenie kabiny prysznicowej nie jest łatwym zadaniem. Dokładne usunięcie powstałych z mydła i kamienia zacieków bywa niezwykle problematyczne. W walce z zabrudzeniami pomagają nam najczęściej silne, drogie detergenty. Jak się jednak okazuje, równie skuteczna jest domowa mieszanka. Ten produkt każdy ma w swojej kuchni.

Po każdej kąpieli na ścianach kabiny prysznicowej pozostają kropelki wody. Są dla niej szczególnie niebezpieczne zwłaszcza wtedy, kiedy woda jest twarda. Z czasem wysychają bowiem, tworząc kamień wodny, który szybko się nawarstwia i staje się niezwykle trudny do usunięcia.

Z osadzającym się na ścianach kabiny prysznicowej kamieniem walczymy najczęściej przy pomocy silnych detergentów. Ich cena często jest jednak dość wysoka. Dlatego też warto postawić na domowe, ale równie skuteczne sposoby.

Jak pozbyć się osadu z kabiny prysznicowej?

Osadzający się kamień i zacieki z mydła mogą pojawić się na całym obszarze kabiny prysznicowej - także brodziku oraz płytkach na ścianie. Walka z nimi wcale nie musi być jednak trudna. Pomogą produkty, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Nieoceniona może okazać się soda oczyszczona. Wystarczy połączyć ją z wodą w taki sposób, aby powstała gęsta papka. Następnie rozprowadzić mieszankę za pomocą gąbki na zabrudzony brodzik oraz płytki. Osady i zacieki znikną bez śladu.

Reklama

W podobny sposób zadziała kwasek cytrynowy. Do spryskiwacza wystarczy wlać szklankę ciepłej wody i dodać dwie łyżki kwasku. Dokładnie wymieszać, a następnie nanieść roztwór na zabrudzone miejsca. Odczekać chwilę i wyczyścić szmatką.

Kamień oraz osad z mydła zniknie w kilka chwil za sprawą octu kuchennego i wody utlenionej. Ta mieszanka potrafi zdziałać prawdziwe cuda. W spryskiwaczu wystarczy wymieszać dwie szklanki wody, łyżkę octu, pół szklanki alkoholu, łyżkę płynu do mycia naczyń oraz pół szklanki wody utlenionej. Mieszankę nanieść na zabrudzone miejsca i przetrzeć miękką szmatką.

Jak skutecznie usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Prawdziwym pogromcą kamienia i zacieków na kabinie prysznicowej jest wspomniany już ocet. Przy jego pomocy dokładnie wyszorujemy drzwi kabiny prysznicowej. Będzie lśniła, jak nigdy dotąd.

Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcji 1:1. Kolejno namoczyć gąbkę w roztworze i wymyć drzwi wewnątrz kabiny. Potem opłukać szybę wodą. Gotowe! Jeśli zacieki są wyjątkowo nieestetyczne można lekko podgrzać ocet - wówczas zadziała ze zdwojoną siłą.

***

Zobacz również:

Suszenie ręczników na kaloryferze to duży błąd. Może zaszkodzić zdrowiu

Patent na mycie ścian za mniej niż 5 złotych. Usuniesz brud i zacieki

Jak wyczyścić rolety w domu? Nałóż miksturę szczoteczką. Brud zniknie ekspresowo

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy