Reklama

Reklama

Nietypowe zastosowania płynu do płukania jamy ustnej

Kiedy drogeryjne półki uginają się pod ciężarem produktów przeznaczonych dla wszystkich możliwych rodzajów skóry i zróżnicowanych pod kątem wieku oraz zasobności portfela klienta, najcenniejsze mogą okazać się proste i uniwersalne rozwiązania.

Od czasu do czasu w internecie pojawiają się informacje o nowych, urodowych hitach. Po tym, jak była Miss Polonia - Paulina Krupińska - zachęciła fanki do mycia twarzy płynem do higieny intymnej, w blogosferze zawrzało. Pomysł spotkał się z nadzwyczaj ciepłym przyjęciem, a kobiety chętnie odstawiły (przynajmniej na jakiś czas) specjalistyczne pianki i żele.

Reklama

Podobny efekt wywołała informacja o cudownym zastosowaniu płynu do płukania jamy ustnej. Okazało się bowiem, że produkt, który kosztuje często mniej niż 10 złotych, możemy wykorzystać na kilka różnych, niekoniecznie zgodnych z pierwotnym przeznaczeniem, sposobów.

Wszystko dzięki składowi preparatu, w którym znajdują się m.in. eukaliptus, tymianek i (opcjonalnie) alkohol. Składniki płynu do płukania jamy ustnej mają właściwości odkażające, odświeżające i ściągające, dlatego spektrum możliwości kosmetyku jest tak duże.

Poznajcie kilka najbardziej przydatnych tricków z wykorzystaniem popularnej płukanki.

Pierwsza pomoc w grzybicy stóp

Grzybica stóp jest bardzo uciążliwą, bo nawracającą, chorobą skórną. Jeśli mieliśmy już z nią kiedyś do czynienia, warto w ramach profilaktyki, stosować odświeżającą i antybakteryjną kąpiel stóp w płynie do płukania jamy ustnej. Natomiast, gdy objawy są już nasilone, a skóra swędzi, na pewno nie zaszkodzi przemywanie zaatakowanych przez chorobę miejsc roztworem octu i płukanki w proporcji 1:1. Takim roztworem nasączamy wacik i delikatnie przykładamy go do skóry dwa lub trzy razy dziennie.

Awaryjny antyperspirant

Nie namawiamy do całkowitego zastąpienia antyperspirantu płynem do płukania ust, ale potwierdzamy, że w tej roli również sprawdza się świetnie. Żeby natychmiast odświeżyć pachy lub dłonie, wystarczy przetrzeć je wacikiem nasączonym płynem. Po bakteriach i nieprzyjemnym zapachu nie będzie śladu.

Dezynfekcja ran

Trik szczególnie przydatny na wakacjach z dziećmi. Kiedy nie mamy pod ręką wody utlenionej lub innego środka bakteriobójczego, zadrapanie czy rankę możemy śmiało przemyć płynem do płukania ust z zawartością alkoholu. Jeśli nadal czujecie się nieprzekonani - po raz pierwszy płukanki użyto w 1865 roku do dezynfekcji sali operacyjnej i narzędzi chirurgicznych. Dzięki temu procederowi liczba zgonów zaczęła spadać.

Walka z łupieżem

Łupież to nie tylko problem zdrowotny, ale również estetyczny. Kiedy drogeryjne i apteczne specyfiki zawodzą, warto wypróbować kurację płynem do płukania jamy ustnej połączonym z wodą w równych proporcjach. Taki roztwór należy stosować na skórę głowy 2-3 razy w tygodniu, a efekty powinny być widoczne niemal od razu.

Prawidłowa higiena szczoteczki do zębów

O tym, że szczoteczkę do zębów należy wymieniać co najmniej raz na dwa miesiące, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wilgoć i ciepło stanowią idealne warunki do namnażania się niebezpiecznych bakterii. Dlatego raz w tygodniu warto zafundować szczoteczce dodatkowe odkażanie. W tym celu zanurzamy ją w szklance wypełnionej płynem do płukania ust i zostawiamy na 10 minut. Po tym czasie należy opłukać szczoteczkę i postawić w miejscu, w którym będzie mogła szybko wyschnąć.

Oczyszczanie skóry

W tym wypadku polecamy płukankę pozbawioną alkoholu, by nie przesuszyć nadmiernie skóry. Dobroczynne działanie na cerę będą jednak miały olejki: miętowy i eukaliptusowy. Płynem do płukania jamy ustnej możemy okazjonalnie zastąpić tonik. Wystarczy nasączyć wacik płynem wymieszanym z wodą i przemyć dokładnie umytą twarz.  Efekt odświeżenia gwarantowany!

Przedłuż świeżość kwiatów

Pięknem świeżych kwiatów możemy cieszyć się zazwyczaj zaledwie przez kilka dni. Mamy jednak niezawodny sposób, który przedłuży ich świeżość. Do wody w wazonie (proporcja na ok. 4 litry) należy dodać jedną łyżkę płynu do płukania ust. Alkohol spowolni proces rozkładu bakterii, dzięki czemu kwiaty dłużej zachowają atrakcyjny wygląd.

Dowiedz się więcej na temat: Płyn do płukania jamy ustnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje