Reklama

Nietypowe zastosowania szczoteczki z tuszu do rzęs

Z pewnością każda kobieta zużyła w swoim życiu nie jedno opakowanie tuszu do rzęs. Czy zastanawiałaś się jednak, jak wykorzystać zużyte opakowanie? Nie wyrzucaj go, tylko użyj w jednym z siedmiu trików, które okażą się niezwykle przydatne i z pewnością przypadną ci do gustu. Od dziś szczoteczki ze zużytych opakowań tuszu będą służyć ci podczas sprzątania, do pielęgnacji biżuterii, a nawet podczas pielęgnacji urody. Jeżeli ciekawi cię co można z nimi zrobić, to przeczytaj koniecznie całą listę nietypowych zastosowań.

Zapanuj nad swoimi brwiami

Czasy cieniutkich, wydepilowanych brwi już dawno się skończyły. Dziś wszyscy makijażyści i trendy urodowe stawiają na naturalny wygląd. Nie znaczy to jednak, że nie należy zadbać o wygląd brwi. Wręcz przeciwnie. Zacznij od dokładnego wyczesania włosków i ułożenia ich w odpowiednim kształcie. Do tego posłuży ci stara, dokładnie wyczyszczona szczoteczka do rzęs. Przeczesuj nią delikatnie włoski lub użyj do wyczesania nadmiaru już użytego kosmetyku.

Wyczyść suszarkę do włosów

Suszarka do włosów, a konkretnie siateczka z tyłu urządzenia nie jest prostym miejscem do wyczyszczenia. Po długim użytkowaniu zbiera się na niej warstwa kurzu i małych wciągniętych drobinek. Z biegiem czasu warstwa ta narasta i staje się trudna do wyczyszczenia. W tym przypadku szczoteczka do rzęs również sprawdzi się  idealnie. Ściągnij osłonkę  i dokładnie wyczyść każdy zakamarek. Możesz również delikatnie oczyścić wnętrze suszarki. Pamiętaj jednak, aby wcześniej wyłączyć urządzenie z prądu.

Reklama

Usuń brud z trudno dostępnych miejsc

Wszędzie tam, gdzie gąbka nie dociera, możesz użyć szczoteczki do rzęs. Wymyjesz nią wąskie szczeliny w kranie, trudno dostępne miejsca przy kurkach czy nawet sitko baterii. Nanieś na szczoteczkę niewielką ilość detergentu i myj jak zazwyczaj. Następnie spłucz ciepłą woda i gotowe.

Wyczyść sitko w odpływie wanny

Sitka przy odpływach w zlewie czy wannie mają za zadanie wyłapywać wszystkie cząsteczki, które mogą wpaść do odpływu i zatkać rurę. W praktyce często same stają się zatkane przez spływające drobinki, osiadający kamień czy osady. Najlepszym sposobem zapobiegania zatkaniu sitka jest jego regularne czyszczenie. Trudno jednak zapewnić czystość w tak specyficznym miejscu. Wykorzystaj jednak szczoteczkę do rzęs. Dotrze do każdej szczeliny usuwając osady i brud.

Okiełznaj małe włoski

Żadna, nawet najdłużej układana fryzura nie będzie dobrze wyglądała, jeżeli twoją głowę będą pokrywały małe, nieokiełznane włoski. Ich obecność jest oznaką, że wciąż wyrastają nowe włosy, z czego każda kobieta na pewno się cieszy, jednak potrafią zepsuć cały wygląd. Aby zapanować nad tymi małymi włoskami, spryskaj szczoteczkę do rzęs lakierem do włosów i przeciągnij po wystających włoskach. Dzięki temu będą dokładnie tam gdzie chcesz aby się znajdowały.

Rozczesz sklejone rzęsy

Nowy tusz skleja twoje rzęsy? Nie musisz się tym dłużej przejmować. Dokładanie kolejnych warstw tuszu nie pomoże. Potrzebujesz narzędzia, które dokładnie rozczesze włoski. Użyj do tego starej, umytej szczoteczki po tuszu. Rozczesz nią szybko rzęsy zanim kosmetyk zaschnie. Wykonuj jedynie proste, pociągające ruchy, aby dokładnie rozdzielić każdy włosek. Następnie dokładnie umyj aplikator, aby był gotowy do kolejnego użycia.

Wyczyść biżuterię

Regularnie używana, czy zakładana wyłącznie na ważne uroczystości, biżuteria zawsze musi prezentować się nieskazitelnie. Dlatego zadbaj o jej wygląd, regularnie ją czyszcząc. Najlepiej sprawdzi się w tym celu szczoteczka po tuszu do rzęs. Dotrze do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca, dokładnie, a jednocześnie delikatnie wyczyści osady i kurz. Jednocześnie możesz być spokojna o bezpieczeństwo swojej biżuterii. Szczoteczka do rzęs jest a tyle delikatna, że z pewnością nie spowoduje żadnych szkód.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie biżuterii
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy