Reklama

Obwód brzucha maleje w oczach. Trenerzy polecają zaskakująco prosty sposób

Chcesz wysmuklić brzuch i uwidocznić talię? Przedstawiamy ćwiczenia, które najlepiej wspomagają walkę z tłuszczem w tej części ciała. Połączone z odpowiednią dietą potrafią zdziałać cuda!

Co zrobić, by spalić tłuszcz z brzucha?

Brzuch to część ciała, która jest bardzo często powodem do kompleksów. U wielu osób to właśnie w tej okolicy tkanka tłuszczowa odkłada się najbardziej. Trzeba wiedzieć, że same ćwiczenia nie pomogą spalić oponki, jednak połączone z odpowiednim odżywianiem znacznie przyspieszą efekty odchudzania, wysmuklą i uwidocznią mięśnie. 

Tak więc, jeśli marzysz o płaskim i jędrnym brzuchu pamiętaj, że kluczowa jest przede wszystkim dieta - spożywaj na co dzień sporo warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i zdrowych tłuszczy roślinnych. Spośród produktów bogatych w białko wybieraj głównie ryby, a sporadycznie możesz sięgać też po drób. Konieczne jest też picie dużej ilości wody - minimum 2 litry dziennie. Dodaj też to, co sprawi, że na wymarzone efekty, nie będziesz musieć czekać latami... ruszaj się! Wykonuj ćwiczenia cardio, a także te wzmacniające brzuch. Przedstawiamy zestaw najbardziej efektywnych.  

Reklama

Ćwiczenia na płaski brzuch. O czym pamiętać?

Podczas treningów warto wdrożyć jedną istotną rzecz - ćwiczenia na brzuch należy połączyć z wydychaniem powietrza podczas spięć i wdychaniem w czasie w trakcie powrotu do pozycji wyjściowej. Trenerzy twierdzą, brzuszki wykonywane na bezdechu nie przyniosą większych efektów, bo wówczas pracujemy nie mięśniami, a przede wszystkim stawami. By móc po niedługim czasie cieszyć się ładniej wyglądającym brzuchem, wykonuj po 3-4 serie, zaczynając od 12 powtórzeń i stopniowo zwiększając ich liczbę do 30. Aktywność fizyczną (również ćwiczenia cardio) praktykuj przynajmniej 3-4 razy w tygodniu.

Czytaj również: Ćwiczenia na brzuch. Oto co przyniesie najlepsze efekty

Najskuteczniejsze ćwiczenia na płaski brzuch

Po treningu typowo tlenowym (bieganiu, rowerze, fitnessie itp.) zafunduj sobie serię ćwiczeń wzmacniających na brzuch. Oto najbardziej popularne.

  • boczne spięcia

Leżąc na plecach, nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym, następnie pochyl w prawą stronę jak najbardziej możesz, opierając przy tym stopy na podłodze. Napinaj brzuch przy każdym skłonie i wykonuj wydech. Tak samo postępuj z lewą stroną. Powtórz 12 razy na każdą stronę.

  • brzuszki

Połóż się na macie, ugnij nogi w kolanach, dłonie oprzyj na karku, szeroko rozstaw łokcie. Unieś lekko głowę na wydechu i spinaj przy tym mięśnie brzucha. Wykonuj 3-4 serie po 10 powtórzeń.

  • opuszczanie prostych nóg

Połóż się na plecach, podnieś obie nogi wyprostowane w kierunku sufitu, a pomiędzy nogami umieść piłkę. Ramiona zapleć za głową i podnoś tułów nad podłogę, wykonując delikatne spięcia. Pamiętaj, aby odcinek lędźwiowy był "przyklejony" do podłogi. Jeśli masz trudności z utrzymaniem takiej pozycji, pochyl nieco wyprostowane nogi w kierunku podłogi.

  • napinanie mięśni brzucha w siadzie podpartym

Usiądź na macie, podeprzyj się rękoma i unieś ugięte nogi nad podłogę. Przyciągnij kolana do klatki piersiowej, wykonując wydech, a następnie powróć do pozycji wyjściowej na wdechu.

Poza tymi ćwiczeniami w sieci można znaleźć mnóstwo ogólnodostępnych zestawów treningowych na płaski brzuch. Jednym z nich jest propozycja trenerki Moniki Kołakowskiej - całość trwa zaledwie 10 minut. YouTuberka na swoim profilu od wielu lat zamieszcza przeróżne zestawy wzmacniające i spalające tłuszcz, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przy okazji wyjaśnia technikę i udziela cennych wskazówek dotyczących odchudzania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ćwiczenia na brzuch | zrzucić brzuch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy