Reklama

Reklama

Od czterech lat żyje bez ogrzewania. Zdradza, jak przetrwać zimne noce

Jak oszczędzać na rachunkach w dobie inflacji? Ta kwestia niejednej osobie spędza sen z powiek. Użytkowniczka TikToka postanowiła podzielić się kilkoma przydatnymi trikami, które w obecnych czasach mogą okazać się niezwykle przydatne. Co ciekawe, mieszkanka Wielkiej Brytanii od czterech lat mieszka bez ogrzewania.

W dobie inflacji i kryzysu energetycznego w sieci pojawia się coraz więcej porad dotyczących tego, jak oszczędzać. Tym razem swoimi "strategiami na przetrwanie" podzieliła się jedna z użytkowniczek TikToka. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Klaire De Lys na swoim profilu koncentruje się na tym, jak można ogrzać mieszkanie i nie wydać na to wielu pieniędzy.

Zobacz również: Miały zwiastować wojnę i inne nieszczęścia. Świat grzybów w kulturze ludowej

Reklama

Mniejsze rachunki za ogrzewanie? TikTokerka radzi

Klaire w opublikowanych na TikToku nagraniach opowiada, jak radzi sobie bez ogrzewania, gdy noce stają się chłodne.

Pierwszym sposobem jest termofor. Jeżeli akurat go nie mamy, świetnie zastąpi go butelka wypełniona ciepłą wodą.

Kolejny pomysł tiktokerki? Spanie pod kołdrą, która jest większa niż łóżko. Klaire dodaje, że w zimne noce przyda się również koc. Kobieta zwraca uwagę, że nocą można odczuć dużą różnicę, jeśli zdecydujemy się na zawieszenie zasłon przy drzwiach do sypialni.

Zobacz również: Tej herbaty nie kupisz już w sklepie. Zawiera groźną substancję!

Niższe rachunki za ogrzewanie. Pomoże tryb zimowy w oknach

Istnieje też inny, banalny sposób na to, by zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wystarczy ustawić w oknach tryb zimowy - takie rozwiązanie pomoże ograniczyć konieczność dogrzewania pomieszczenia.

Jak ustawić tryb zimowy w oknach? Najpierw trzeba sprawdzić, jaki tryb jest ustawiony. Należy otworzyć okno i znaleźć śrubę znajdującą się w jego skrzydle. Następnie sprawdzamy pozycję, w jakiej śruba jest ułożona względem uszczelki. Strona węższa wskazuje na tryb letni, a grubsza - zimowy.

Aby przekręcić śrubę, będą potrzebne narzędzia takie jak klucz imbusowy lub zwykły śrubokręt płaski Grubsza strona bolca metalowego powinna zostać skierowana w stronę wnętrza. W tym celu wystarczy przekręcić śrubę o połowę obrotu. Jeśli przy zamykaniu napotkamy na większy opór, oznacza to, że uszczelnienie powiodło się. Gdy nastanie wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni, może przekręcić śrubę w odwrotnym kierunku.

Innym sposobem, by rachunki za ogrzewanie były mniejsze, jest odsłonięcie kaloryferów. Dzięki zmianie firanek na krótsze, ciepło z kaloryferów ogrzeje całe pomieszczenie.

***

Zobacz również:

Właścicieli czworonogów czekają podwyżki. Tyle wyniesie podatek od psa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rachunki za ogrzewanie | inflacja | kryzys energetyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy