Reklama

Reklama

Oglądaj świat przez czyste okna

Obowiązki związane z wiosennym sprzątaniem nie należą do najprzyjemniejszych. Mycie okien pochłania mnóstwo czasu i pracy. Wycieranie i polerowanie szyb zazwyczaj kończy się smugami i zaciekami. Jednak nie musi tak być! Oto kilka wskazówek, jak umyć okna, by osiągnąć wymarzony rezultat, ale się przy tym nie przepracować.

Tydzień Czystych Okien to inicjatywa mająca na celu promowanie idei czystych okien oraz poprawę jakości otoczenia, w którym żyjemy. Wydarzenie to ma również symbolicznie rozpoczynać wiosenne porządki, zawsze na tydzień przed Wielkim Tygodniem. W tym roku TCO przypada w dniach 19 – 25 marca i obchodzone jest po raz piąty. 

Babcine sposoby na okna bez smug

Ocet, rajstopy, gazety to babcine sposoby, które z pewnością są skuteczne, ale i bardzo czasochłonne. Myć okna można na wiele sposobów. Jednak wiele z nich kojarzy nam się ze żmudnym szorowaniem,  wszechobecną, lejącą się po parapecie wodą i uporczywymi smugami... Nie każdy lubi czuć ocet w całym domu, albo godzinami polerować powierzchnie mniej lub bardziej znoszonymi rajstopami.

Reklama

Nowoczesne rozwiązania

Zamiast pielęgnować babcine tradycje czasem lepiej sięgnąć po nowoczesne akcesoria. Na ryku dostępna jest cała gama różnorakich myjek i ściągaczek, jednak na szczególną uwagę zasługują rozwiązania na miarę XXI wieku jak np. odkurzacze do szyb. Marka Leifheit – organizator akcji Tydzień Czystych Okien, na tę właśnie okazje, proponuje swoje bestsellerowe rozwiązanie  jakim jest odkurzacz do szyb Dry&Clean.

To nowoczesny sprzęt, który zbiera wodę i bród z okien, luster, kabin prysznicowych i wszelakich gładkich powierzchni. Odkurzacz do szyb całkowicie odmieni sposób mycia okien. Z jego pomocą będzie to zdecydowanie szybsze – bez smug i kapiącej wody. Odkurzacz skraca czas mycia do absolutnego minimum, a jego obsługa jest bajecznie prosta. Wszystko to zasługa innowacyjnej techniki zasysania, która sprawia, że uzyskujemy perfekcyjne efekty w zaledwie kilka chwil.
 
Jak to działa? Wystarczy namydlić mytą powierzchnię myjką, a następnie przeciągnąć po niej odkurzaczem z zamontowaną końcówką ssącą. Kierunek nie ma tu znaczenia! Odkurzacz doskonale sprawdzi się zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, nie zostawiając przy tym żadnych smug. Wyposażony w wytrzymałą baterię litowo-jonową (3,7 V – czas nieprzerwanej pracy ok. 30 minut) oraz tryb czuwania, znacznie wydłużającym jego działanie (ssanie uruchamia się dopiero przy kontakcie z czyszczoną powierzchnią), jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do mycia szyb, luster, glazury czy kabiny prysznicowej, ale również do zbierania wody z powierzchni poziomych.

Jednakowo skutecznie pracuje w pionie, poziomie, jak i nad głową – zawsze bez ściekającej wody. Producent wyposażył go w szeroką, gumową ściągaczkę (28 cm), praktyczny stały drążek o długości 43 cm, umożliwiający mycie okien do wysokości ok. 240 cm oraz System Click, pozwalający na przyłączenie drążka o większej długości, w zależności od potrzeb. Duży wlot pojemnika na wodę ułatwia jego opróżnianie.                                                              


INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy