Ogórki będą rosnąć jak marzenie. Obowiązkowy trik podczas sadzenia

Natalia Jabłońska

Natalia Jabłońska

W łatwy sposób wzmocnisz swoje uprawy ogórków
W łatwy sposób wzmocnisz swoje uprawy ogórków123RF/PICSEL

Kiedy sadzić ogórki do gruntu? Ogrodnicy muszą mieć się na baczności

Ogórek rosnący w ziemi z widocznymi zielonymi liśćmi oraz żółtymi kwiatami. Roślina jest w stanie wzrostu, a ziemia jest wilgotna, co świadczy o niedawnej pielęgnacji lub podlewaniu.
Zbliża się czas sadzenia ogórków do gruntu. Upewnij się, że wiesz, jak wzmocnić młode rośliny123RF/PICSEL

Jakie podłoże lubią ogórki?

Zobacz również:

Co wrzucić do dołka? Ogórki wyrosną dorodne

  • Pokruszony węgiel drzewny - już niewielka ilość pomaga regulować pH gleby. Dodatkowo stanowi źródło potasu i fosforu, które warunkują prawidłowy rozwój korzeni, a tym samym wzmacniają roślinę.
  • Łupiny cebuli - często lądują w koszu na odpadki, jednak sprytni ogrodnicy robią z nich użytek w ogrodzie. Ze względu na obecność siarki w składzie bardzo dobrze sprawdzają się jako środek odstraszający szkodniki i zapobiegający chorobom grzybowym. Przed umieszczeniem w ziemi zaleca się krótko namoczyć łupiny w wodzie, aby dobroczynne substancje szybciej wnikały w podłoże.
  • Obierki z ziemniaków - to kolejne kuchenne resztki, które znajdują szerokie zastosowanie w ogrodzie. Jako produkt bogaty w potas i skrobię przysłużą się także ogórkom. Przed umieszczeniem skórek ziemniaczanych w glebie, zaleca się sparzyć je wrzątkiem.
  • Skoszona trawa - często spore ilości zostają po doprowadzaniu murawy do porządku. Warto zachować resztki po wiosennym koszeniu trawnika, by umieścić je w dołkach przeznaczonych na ogórki. Można połączyć ją także z liśćmi i łodygami koniczyny oraz liśćmi i kwiatami mniszka lekarskiego. Taki zestaw poprawia strukturę gleby i jest źródłem potrzebnego ogórkom azotu.
Zwykłe ogórki zyskają dzięki temu wyjątkowe właściwościInteria.tv