Reklama

Reklama

Oto jak właściwie wyjąć kostki lodu z woreczka. Czy robisz to dobrze?

Kostki lodu w upalne dni są zbawiennym sposobem na to, by zapewnić sobie nieco ochłody. Dodajemy je do mrożonej kawy, koktajli czy lemoniad. Czasem sami przygotowujemy kostki lodu za pomocą specjalnych foremek lub specjalnych woreczków. Okazuje się jednak, że nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie ich używać.

Po co kupować kostki lodu, skoro można samemu zrobić ich zapas na długie, upalne dni? Najczęstszymi przyrządami do wytworzenia domowych kostek lodu są foremki lub specjalne woreczki. Choć na pierwszy rzut oka ich obsługa wydaje się być łatwa, to okazuje się, że niektórzy mają problem z poprawnym korzystaniem z tych przedmiotów.

Zobacz także: Jak przetrwać upały? 13 sprawdzonych metod

Oto jak poprawnie używać woreczków na lód

Więcej kłopotu sprawiają specjalne woreczki do robienia lodu. Jednak swoim sposobem przygotowywanie go podzieliła się pewna użytkowniczka TikToka. Kobieta opublikowała wideo, na którym w pierwszej kolejności prezentuje, w jaki sposób powinno się nalewać wodę do plastikowego opakowania. Woreczek wyposażony jest w specjalny lejek, przez który wodę należy wlewać powoli, dzięki czemu równomiernie się rozprowadzi. Pamiętajmy, że źle rozprowadzona woda może skutkować dłuższym czasem oczekiwania na upragnione kostki lodu.

Problematyczne wyciąganie kostek lodu z woreczka

Okazuje się, że największy problem sprawić może proces wyjmowania kostek lodu z woreczków. Właśnie ta część procesu przygotowywania lodu najbardziej zaciekawiła Internautów. Kobieta najpierw zwinęła worek, a następnie ścisnęła jego zawartość, aby pozbyć się przegródek. Dzięki temu mogła swobodnie wyciągać lód bez rozrywania opakowania.

Reklama

A wy, z czego korzystacie najchętniej, aby przygotować domowe kostki lodu?


***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upały | kostki lodu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy