Reklama

Owiń klamkę folią aluminiową! Ten trik chroni przed złodziejem

Złodzieje i włamywacze mają swoje triki, które pozwalają im bez większego trudu namierzyć ofiarę i dokonać rabunku. Na szczęście właściciele mieszkań i domów nie muszą czuć się bezradni, bo nie brakuje sposobów na skuteczną ochronę ich mienia. Alarmy i monitoring to oczywiście podstawa, ale istnieją także proste domowe triki, które pomagają odstraszyć złodziei. Ten z folią aluminiową już jest hitem w sieci!

Folia aluminiowa ma wiele nietypowych zastosowań i przyda się w każdym domu, nie tylko w kuchni. Można stosować ją np. w kosmetyce i owijać nią stopy, na które nałożymy wcześniej produkty zmiękczające i odżywiające skórę. Foliowe kulki możemy włożyć do pralki - zmiękczają one pranie i zapobiegają elektryzowaniu się.  

Folia może także pomóc nam... zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wystarczy skierować błyszczącą część folii w stronę kaloryfera - będzie ona odbijać ciepło, a rachunki za ogrzewanie będą niższe. 

Zobacz również: Weź na cmentarz makaron. Niezwykłe, do czego się przyda! 

Reklama

Owiń klamkę folią aluminiową! Zaskakujący sposób na złodzieja

Folia aluminiowa ma jeszcze jedno dość zaskakujące zastosowanie - może pomóc nam uchronić się przed włamaniem.

Folia aluminiowa jest bardzo delikatna i widać na niej każdy, nawet najmniejszy ślad. Wystarczy więc owinąć nią klamkę, by momentalnie zauważyć, że ktoś próbował przy niej majstrować, a może nawet włamać się do mieszkania! Folia będzie w takim wypadku uszkodzona lub pognieciona. Dzięki tej metodzie łatwiej będzie też usłyszeć, czy ktoś nie próbuje właśnie dostać się do naszego mieszkania. 

Według niektórych internautów folia aluminiowa może działać w jeszcze jeden, zaskakujący sposób - włamywacz będzie zaskoczony tym, co zobaczył, a folia aluminiowa zbije go z tropu. 

Włamywacze zazwyczaj długo przed akcją obserwują upatrzony dom, śledzą zwyczaje mieszkańców i zwracają uwagę na najmniejsze nawet odstępstwo od normy. Każdy niespodziewany widok może zbić ich z tropu, a efekcie zniechęcić do włamania. 

Jeżeli nie czujemy się w domu do końca bezpiecznie lub jesteśmy w hotelu i chcemy mieć pewność, że nikt nie będzie próbował dostać się do naszego pokoju, możemy zastosować jeszcze jeden popularny trik. 

Wystarczy zawiesić na klamce kubek - gdy ktoś będzie próbował otworzyć drzwi, z hukiem spadnie on na ziemię, alarmując nas i odstraszając nieproszonego gościa. 

Zobacz również:

Lepiej je zerwij. Naklejki samochodowe mogą być bardzo niebezpieczne! 


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama