Patent na lśniące panele podłogowe. Kupisz to w sklepie za kilka złotych
Czyste i lśniące podłogi to wizytówka każdego mieszkania. Jednak różne powierzchnie wymagają różnego traktowania i tak jest właśnie z panelami podłogowymi. Jak myć panele, by były lśniące? Okazuje się, że sposób ten kosztuje dosłownie kilka złotych i znajdziemy go… w kuchennej szafce.
Choć na sklepowych półkach znajdziemy całą masę detergentów przeznaczonych do mycia konkretnych typów podłóg, to nie zawsze zdadzą one egzamin. Niektóre z nich mogą zostawiać brzydkie smugi, sprawiać, że panele podłogowe będą matowe, a nie o to chodzi.
Drewniane panele podłogowe prezentują się pięknie, gdy są błyszczące i przypominają spokojną taflę wody. Wówczas dodają mieszkaniu uroku i sprawią, że dom wygląda na niewiarygodnie czysty. Dlatego warto zadbać wyjątkowo o panele na naszych podłogach. Jak często myć panele podłogowe? Najlepszym rozwiązaniem będzie mycie ich przynajmniej raz w tygodniu, a w pozostałe dni konieczne będzie odkurzanie, by na bieżąco pozbywać się nieczystości. Jednak gdy przychodzi dzień mycia podłóg, pozostaje pytanie, czym myć panele podłogowe? Jeżeli już wybieramy gotowe płyny dostępne w sklepach, to zawsze wybierajmy te dedykowane drewnianym panelom podłogowym, by innym detergentem nie zniszczyć ich powierzchni.
Dodatkowo podczas mycia do ciepłej wody nie wlewajmy zbyt dużej ilości płynu i stosujmy się do zaleceń producenta. Okazuje się, że niezwykle skutecznym sposobem jest mycie paneli podłogowych starymi, domowymi sposobami, które pięknie nabłyszczą podłogę.
Zobacz też: Domowy sposób na błyszczące panele podłogowe
Okazuje się, że możemy zrezygnować z kupowania gotowych detergentów do mycia paneli, gdyż składnik idealny do ich pielęgnacji mamy często w kuchennych szafkach. Panele podłogowe możemy myć zwykłym octem, a raczej rozcieńczoną miksturą. Wystarczy, że do ciepłej wody wlejemy ocet spirytusowy, który w sklepie kosztuje 3-5 złotych za butelkę.
Zaleca się 1 niewielką szklankę octu wymieszać z 5 litrami ciepłej, ale nie gorącej wody. Roztwór mieszamy i jest już on gotowy do mycia paneli podłogowych. Warto pamiętać, że przy myciu podłóg, gdzie leżą panele podłogowe dobrze sprawdzi się mop z mikrofibry. Nadmiar płynu dobrze odciskamy, by woda "nie stała" na panelach i nie chodzimy po umytej podłodze do momentu całkowitego wyschnięcia. Potem już możemy cieszyć się czystą i błyszczącą podłogą.
Zobacz także: Jak prawidłowo myć panele?
***