Reklama

Reklama

Pianka do golenia przydatna nie tylko w myciu luster? Trik na plamy z wina

Pianka do golenia jest przydatnym pomocnikiem - jak się okazuje - nie tylko przy goleniu. Jest znana również ze swoich pomocnych właściwości, które sprawdzają się podczas mycia luster. Okazuje się, że to niejedyne jej zastosowanie, które możemy uznać za nietypowe. Pianka do golenia sprawdzi się również przy wywabianiu plam z czerwonego wina.

Plamy z czerwonego wina zdecydowanie należą do grupy tych najbardziej frustrujących. Czerwone wino w kontakcie z tkaniną bardzo szybko w nią wnika i stanowi niemały problem, jeśli chcemy pozbyć się winnej plamy. Niewiele środków potrafi sobie z nimi poradzić, jednak do tych nielicznych należy pianka do golenia.

Czytaj także: Jak usunąć żółte plamy od potu?

Pianka do golenia na plamy z czerwonego wina

Świetnym sposobem w walce z plamami z czerwonego wina jest pianka do golenia, którą prawdopodobnie masz w swoim domu. Jeśli zalejesz się winem, nałóż ją na 15 minut na plamę, a następnie spłucz zimną wodą i delikatnie zapierz. Plama powinna osłabnąć lub całkowicie zniknąć. Po tej czynności koniecznie zrób pranie w pralce. Ten sposób sprawdzi się przede wszystkim w przypadku świeżych zabrudzeń, dlatego warto działać natychmiastowo.

Reklama

Pianka do golenia sprawdzi się również w przypadku innych trudnych do wywabienia plam. Będzie świetna również wtedy, gdy zabrudzimy tkaninę atramentem, mocno kryjącym podkładem lub w przypadku, gdy chcemy odświeżyć tapicerkę.

Zobacz też: Uporczywe plamy: jak je usunąć?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: plamy po winie | pianka do golenia na plamy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy