Reklama

Reklama

Jak usunąć żółte plamy z potu? Nałóż pastę do zębów na białą bluzkę i wypierz. Będzie jak nowa

Plamy z potu nie są łatwe do usunięcia podczas zwykłego prania. Żółtych miejsc pod pachami, widocznych szczególnie na jasnych ubraniach, można jednak z powodzeniem pozbyć się domowymi sposobami. Z pomocą przychodzą sok z cytryny, ocet oraz pasta do zębów.

Żółte plamy pod pachami wyglądają bardzo nieestetycznie i są zmorą wielu osób, szczególnie w okresie letnim. Wysokie temperatury powodują, że szybciej się pocimy i częściej sięgamy po hamujące przykry zapach dezodoranty. Plamy powstające na ubraniach pod pachami powstają w efekcie połączenia potu ze składnikami antyperspirantu - konkretnie soli glinu, czyli aluminium. Tak powstały "nalot" jest często oporny na zwykłe środki piorące. Zamiast wielogodzinnego namaczania ubrań w przeróżnych detergentach, spróbuj lepiej domowych rozwiązań. Zaoszczędzisz czas i nerwy, a brzydkie plamy z twoich ulubionych ubrań szybko znikną.

Reklama

Czytaj więcej: Plamy z potu - jak się ich pozbyć?

Jak usunąć plamy potu z ubrań domowym sposobami?

  • Sok z cytryny - działa jak naturalny wybielacz

Jednym z najlepszych sposobów na usunięcie żółtych plam i przywrócenie ubraniom dawnego wyglądu, jest sok z cytryny. Dzięki swoim właściwościom działa jak naturalny wybielacz. Należy jednak pamiętać, aby nie wylewać go bezpośrednio na ubranie. Sok z cytryny wymaga rozcieńczenia z wodą w proporcjach 1:1 - tak przygotowany preparat nałóż na plamy i odczekaj 15 minut. Po tym czasie umieść ubrania w pralce i ustaw odpowiedni program. Zabrudzenia powinny zniknąć już po pierwszym praniu.  

Czytaj także: Domowe sposoby na pozbycie się plam z trawy

  • Pasta do zębów - najlepszy odplamiacz do plam z potu

Jak się okazuje, pasta do zębów ma różne zastosowania. Działa na ubrania jak wybielacz, ale też świetnie poradzi sobie z plamami pozostałymi po pocie. Wystarczy nałożyć pastę na zabrudzenie i delikatnie wetrzeć. Podobnie jak w przypadku soku z cytryny, konieczne jest odczekanie 15 minut, a następnie wypranie w pralce na odpowiednim programie. Pamiętaj - pasta nie powinna zawierać żadnych barwników, które mogą zafarbować jasne ubrania.

Zobacz też: Letni problem: jak wywabić plamy z owoców?

Sposób na żółte plamy z potu? Sięgnij po biały ocet

Kolejnym świetnym sposobem na szybkie pozbycie się nieestetycznych plam z potu będzie ocet - król wśród domowych specyfików czyszczących. Biały ocet często używany jest w walce z uporczywymi plamami. Kwas w nim zawarty nie tylko dezynfekuje ubrania, ale także zmiękcza je i odświeża kolor. Ocet sprawdzi się też jako odplamiacz - szybko wywabi pozostałości potu i co więcej - zabezpieczy tkaniny przed pojawieniem się podobnych plam w przyszłości. Wystarczy polać nim zabrudzenia i po kwadransie wstawić do prania. Ubrania będą jak nowe!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: plamy | pot | naturalny wybielacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy