Pięć sposobów na płaski brzuch. Efekt zauważysz już po tygodniu

Płaski brzuch to marzenie niejednej kobiety. Ten obszar ciała bywa jednak szczególnie problematyczny, a już najmniejsze odstąpienie od wprowadzonych do diety reguł może zakończyć się porażką. Co jest najlepsze na płaski brzuch? Naucz się tych pięciu nawyków. Efekty zauważysz już po tygodniu.

Co jest najlepsze na płaski brzuch? Pięć rad, które warto wziąć sobie do serca
Co jest najlepsze na płaski brzuch? Pięć rad, które warto wziąć sobie do serca123RF/PICSEL

Każdej z nas przyświeca inny cel. Niektóre chcą bez problemów zapiąć się w ulubione dżinsy. Inne bez wstydu maszerować w bikini na basenie. Cały szereg innych marzy, by czuć się dobrze we własnej skórze. Płaski brzuch jest marzeniem niejednej kobiety. Spektakularne efekty rzadko jednak osiągnąć można bez stosowania odpowiedniej diety czy ćwiczeń. Konieczna jest także odpowiednia dawka samodyscypliny.

Jak pozbyć się brzucha w tydzień? Zastosuj się do tych rad

Sukces, szczególnie ten związany z osiągnięciem wymarzonej sylwetki, często okupiony jest sporym wysiłkiem. Kobiety z natury posiadają bowiem większą ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i bioder, wraz z wiekiem zyskując również tendencję do powstawania nieestetycznej "oponki". W walce o szczupłą sylwetkę można sobie jednak pomóc. Jak szybko schudnąć z brzucha? Dostosuj się do tych rad, a efekty zauważysz już po kilku dniach.

"Oponka" to często efekt wahań hormonalnych i bogatej w cukier czy wysoko przetworzone produkty diety. Za odkładaniem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha odpowiedzialne mogą być również geny. Każdorazowo warto jednak wypowiedzieć tym mankamentom sylwetki wojnę. Pomóc może pięć prostych nawyków.

Szczupły brzuch: jak to zrobić? Wystarczy odrobina samodyscypliny

Na początek naucz się pić odpowiednie ilości wody - dziennie powinno to być od 1,5 do 2 litrów. Ta pozwoli bowiem oczyścić organizm z toksyn i wypłukać z niego zbędne substancje, zapobiegając jednocześnie gromadzeniu płynów, których skutkiem są obrzęki ciała. Ogranicz przy tym picie słodkich napoi i alkoholu.

Pożegnaj słodycze. W zamian do swojej diety wprowadź błonnik i zdrowe tłuszcze. Te usprawnią bowiem funkcjonowanie układu pokarmowego, w tym przede wszystkim przemianę materii. Zapobiegną też odkładaniu się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Sięgaj więc po płatki owsiane i kasze, nie odmawiając soczewicy, ciecierzycy, fasoli czy grochu.

Zaproś do lodówki odpowiednie ilości białka. Jeśli chcesz cieszyć się szczupłym brzuchem, ten punkt to niemal konieczność. Zaprzyjaźnij się z chudym mięsem i rybami. W ten sposób dostarczysz do organizmu codzienną porcję białka, obserwując jak twój brzuch staje się coraz bardziej płaski.

Co jest najlepsze na płaski brzuch? Pięć zasad, o których należy pamiętać

Odchudzanie, za którym idzie marzenie o szczupłym brzuchu, zda się na nic, jeśli nie dodamy do niego odpowiedniej dawki ruchu. Zbawieniem dla myśli o płaskim brzuchu jest trening kardio. Wybierz się więc na rower lub na basen. Popraw ogólną wydolność fizyczną, a wkrótce zauważysz efekty.

Brzuszki to jedno z podstawowych ćwiczeń, które pomoże rozprawić się z "oponką"
Brzuszki to jedno z podstawowych ćwiczeń, które pomoże rozprawić się z "oponką"123RF/PICSEL

Rozłóż matę w zaciszu własnego salonu i postaw na domowy trening. Jego podstawą niech staną się brzuszki. Nieskomplikowane ćwiczenie zdziała cuda. Pamiętaj, że nie musisz od razu wykonać niekończącej się ilości powtórzeń. Staraj się ćwiczyć regularnie, ale w miarę swoich możliwości. Jeśli zaczniesz zbyt intensywnie, szybko się zniechęcisz. A nie o to chodzi. Opcji jest wiele. Wykonuj brzuszki klasycznie, ze skrętem tułowia czy w klęku z wymachami nóg. Możesz wspomóc się treningami, które znajdziesz w internecie.

Zapomnij o nocnym podjadaniu. Posiłki, które może rozbudzą twoje kubki smakowe nocą, nad ranem zrujnują marzenie o szczupłej sylwetce. Pamiętaj przy okazji, że tyciu sprzyjają zbyt krótki i zły sen. Naukowcy udowodnili, że sypianie krócej niż pięć godzin na dobę wiąże się ze znacznym wzrostem akumulacji tłuszczu. Nie zaniedbuj więc snu.

„Ewa gotuje”: Klasyczna waniliowa panna cottaPolsat

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas