Reklama

Reklama

Pięć sposobów na to, by zawsze mieć pieniądze. Spróbujesz?

W obliczu szalejącej inflacji, wielu z nas szuka sposobów na podreperowanie domowego budżetu. Obok metod konwencjonalnych, takich jak cięcie wydatków czy pozyskiwanie dodatkowych źródeł dochodu, niektórzy sięgają również po techniki alternatywne. Te ostatnie, nawet jeśli majątku nie przyniosą, z pewnością poprawią nastrój. A to, w czasach zaciskania pasa jest niemniej istotne.

 Co zrobić, by mieć więcej pieniędzy? Odpowiedzi na to pytanie udzielają nie tylko ekonomiści i doradcy finansowi, ale również tradycja. Ta ostatnia przynosi szereg porad pod postacią ludowych wierzeń i przesądów. Czy są one skuteczne? Cóż, nauka z pewnością ich nie potwierdza, warto jednak  przekonać się samemu, testując triki z poniższej listy.

Zobacz również: Dodatek osłonowy za prąd i gaz. Komu przysługuje, jak złożyć wniosek?

Reklama

Co zrobić, by mieć więcej pieniędzy? Szczęśliwy przedmiot w portfelu

Jeśli pieniądze zbyt szybko uciekają z portfela, należy obok nich umieścić coś, co pozwoli im zostać z nami na nieco dłużej. Co miałoby być owym magicznym przedmiotem? Tutaj tradycja podpowiada rozmaite rozwiązania.

Jednym z najpopularniejszych gadżetów jest łuska z wigilijnego karpia. Innym - grosik, włożony do portfela zaraz po jego zakupieniu (w tym przypadku trzeba jednak uważać, by pieniądz magiczny nie pomylił się z tymi zwykłymi). Jeszcze inny przesąd mówi o umieszczaniu w portfelu talizmanu w postaci kociego wąsa, zgubionego przez zwierzaka. 

Istnieją też przesądy, które zalecają, by do portfela nie wkładać niczego szczególnego, ale za to sam portfel umieścić w szczególnym miejscu. Konkretnie: w drewnianej szkatułce, położonej na środku wielkanocnego stołu.

Zobacz również: Program "300+" kiedy możesz spodziewać się przelewu?

Co zrobić, by mieć więcej pieniędzy? Szczęśliwy kwiatek w domu

Druga gałąź wierzeń i przesądów na temat domowego budżetu, dotyczy kwiatów. Zdaniem niektórych istnieją gatunki roślin doniczkowych, których obecność w mieszkaniu ma pozytywnie przekładać się na sytuację finansową domowników. Do szczęśliwych kwiatów zalicza się:

  • boże drzewko (grubosza)
  • marantę
  • anturium
  • skrzydłokwiat
  • dracenę

Dlaczego akurat te gatunki miałyby zapewniać prosperitę oraz jak dokładnie przebiega ich oddziaływanie na nasze konta i portfele? Na to pytanie nauka nie przynosi odpowiedzi. Udowodniła jednak, że przebywanie w zielonym otoczeniu, pozytywnie wpływa na fizyczną i psychiczną kondycję człowieka. Tak więc - spróbować z pewnością nie zaszkodzi.

Zobacz również: Wakacje kredytowe. Kto i na jakich zasadach może skorzystać?

Co zrobić, by mieć więcej pieniędzy? Myśleć

W tym przypadku mamy do czynienia z metodą, która łączy w sobie tradycję ludową (myślenie magiczne, zaklęcia) oraz nowoczesne psychotechniki (coaching). Z połączenia tych dwóch nurtów rodzi się teoria, głosząca że to "co", "jak" i "kiedy" myślimy, w znaczący sposób wpływa na naszą sytuację.

Tak więc aby mieć pieniądze należy myśleć o nich dobrze. Mamy ich mało? Zamiast narzekać, lepiej cieszyć się z tego,  co jeszcze zostało na koncie. Wydajemy? Cieszmy się zakupem, zamiast pogrążać w wyrzutach sumienia. Dotyka nas strata finansowa lub bankructwo? Związane z tym wydarzeniem negatywne emocje należy ograniczyć do minimum.

Po co to wszystko? Otóż, zgodnie z ową teorią, pozytywna energia wysyłana w stronę pieniędzy powinna zwabić je i przyciągnąć wprost do naszych portfeli.

Co zrobić, by mieć więcej pieniędzy? Uważać

Nie, nie na wydatki ( bo te, jak już powiedziano, ponoszone z radością powinny wkrótce stać się źródłem bogactwa), ale na wiele innych, zdawałoby się w ogóle niezwiązanych z finansami aspektów.

Jak się okazuje istnieje szereg prozaicznych czynności, które mogą odpowiadać za naszą opłakaną sytuację finansową. Tak więc, jeśli chcesz uniknąć kłopotów: nie kładź torebki na podłodze, nie otwieraj parasola w domu, gdy moneta upadnie na ziemię - przydepnij ją, gdy cudza moneta upadnie na ziemię, a ty ją znajdziesz - chuchnij na nią, nie stawiaj butów na stole (nawet tych nowych, w pudełku), nie pożyczaj pieniędzy w Sylwestra, Nowy Rok czy Boże Narodzenie, jeśli w portfelu pojawi się dziura, czym prędzej wymień go na nowy.

Co zrobić, by mieć więcej pieniędzy? Opcja atomowa

Wszystkie powyższe metody są ci znane albo brzmią zbyt prozaicznie? W takiej sytuacji mamy dla ciebie dwa iście magiczne rytuały, które zdaniem naszych prababć, powinny sprawić, że pieniądze popłyną szerokim strumieniem.

Pierwszy rytuał wiąże się z wodą. Według ludowych wierzeń ten, kto w Nowy Rok umyje dłonie w wodzie z monetami, powinien cieszyć się dostatkiem przez kolejne 365 dni.

Drugi rytuał jest zaś związany z ogniem i polega na okadzeniu domu lub mieszkania dymem z liści laurowych. Dym z rośliny powinien oczyścić przestrzeń i napełnić ją dobrą energią. Liście (oczywiście niezapalone) można też umieścić na kilka dni pod materacem łóżka.

To tylko kilka tradycyjnych sposobów, które rzekomo przynoszą dostatek i szczęście w kwestiach finansowych. Czy działają? Wszystko jest kwestią wiary i zbiegu okoliczności. My radzimy traktować je z przymrużeniem oka, a przed podjęciem poważnych finansowych decyzji odwołać się do własnej wiedzy i rozsądku lub skorzystać z porady ekspertów.

 

 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | inflacja | domowy budżet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy