Reklama

Posmaruj tym garnek. Ziemniaki już nigdy nie wykipią

Wszyscy wiemy, że wystarczy chwila nieuwagi, żeby ziemniaki wykipiały. Okazuje się, że istnieje jeden prosty sposób, żeby temu zapobiec. Wystarczy, że użyjesz jednej rzeczy, którą na pewno masz w swojej kuchni.

Ziemniaki nie wykipią jeśli zastosujesz się do tych rad

Gotowanie ziemniaków nie musi kończyć się kipiącą wodą. Istnieją sposoby zabezpieczające przed tą przykrą sytuacją. Przede wszystkim można uchylić pokrywkę, żeby gorące powietrze miało łatwe ujście z garnka. Dzięki temu woda nie będzie aż tak się kotłować i podchodzić do góry. Można też po zagotowaniu się wody zmniejszyć moc lub płomień, żeby ciecz nadal wrzała, ale się nie bałwaniła. Kolejnym lifehackiem jest nalanie mniejszej ilości wody. Jeśli widzisz, że po wsadzenia do garnka ziemniaków, woda niemal wypływa górą, odlej nadmiar i dopiero wstaw na kuchenkę.

Reklama

 Zobacz także: Jak przygotować pyszne ziemniaki?

Ziemniaki nie wykipią - lifehack z TikTok’a

Amerykański internauta, Shawn Tucker, udzielający się w sieci pod nickiem @shawntucker.realestate, podzielił się z obserwującymi przydatną poradą zabezpieczającą przed kipieniem wody podczas gotowania. Na swoim koncie w serwisie TikTok zamieścił nagranie prezentujące prosty trik. Wystarczy jeden składnik, który każdy z nas posiada w domu. To coś, czego potrzebuje każdy gospodarz i gospodyni domowa!

Na nagraniu zamieszczonym przez Shawna w sieci widać, że wystarczy nasmarować wewnętrzny brzeg garnka tłuszczem (może być olej, masło lub margaryna), aby woda już nigdy nie uciekła ci z garnka.

Sprawdź również: Nie potrzebujesz tarki, żeby je zrobić. Błyskawiczne placki ziemniaczane

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ziemniaki | porady kucharskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy