Reklama

Reklama

Pozbądź się muszek owocówek. To prostsze niż myślisz

Latające muszki owocówki to zmora wielu osób. Zjawiają się wraz z nastaniem ciepła oraz pojawieniem się owoców i warzyw. Licznie gromadzą się w naszych domach i stają się istnym utrapieniem. Istnieją jednak proste sposoby, by się ich pozbyć. Co trzeba zrobić?

Muszki owocówki. Dlaczego trzeba się ich pozbyć z domu?

Muszki owocówki pojawiają się, gdy wyczuwają psujące się owoce, warzywa i napoje. Przyciąga je woń fermentujących produktów, w których pobliżu składają jaja. Osiągają zaledwie od dwóch do trzech mm długości, ale szybko stają się liczną gromadą. 

Dojrzałe owoce oraz warzywa to dla muszek i ich larw podstawowe pożywienie. Muszki mogą przenosić drobnoustroje, dlatego też nie można bagatelizować ich obecności w naszej kuchni. Są nie tylko uciążliwe, ale także zanieczyszczają jedzenie, po które sięgamy. By się ich pozbyć, można zastosować proste, domowe sposoby.  

Reklama

Jak zapobiec pojawieniu się muszek owocówek?

By nie dopuścić do pojawienia się muszek, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Między innymi należy dbać o czystość stołów, blatów, zlewu i kosza na śmieci. Konieczne jest dokładnie mycie warzyw oraz owoców i przechowywanie ich w lodówce, a także wyrzucanie tych przejrzałych. 

Poza tym trzeba pamiętać, by regularnie wyrzucać śmieci, a także nie zostawiać niedomkniętych słoików i pojemników z żywnością oraz butelek z alkoholem.   

Domowe sposoby na muszki owocówki

Jednym ze sposobów na muszki owocówki jest przygotowanie w małym słoiku lub misce mikstury z octu i kilku kropel płynu do mycia naczyń. Zapach octu zwabi muszki do naczynia, a płyn sprawi, że nie będą mogły się już stamtąd wydostać. 

By pozbyć się muszek, można wykorzystać wino lub piwo. Wraz z dodatkiem płynu do naczyń również powstanie skuteczna pułapka. Poza tym można spróbować zrobić lep na muszki własnej roboty. Wystarczy zwykły papier nasączyć rozcieńczonym miodem z octem.

Muszki owocówki nie przepadają za bazylią, miętą i lawendą. Ustawienie roślin na parapecie lub rozpylenie ich zapachu w kuchni sprawi, że niechciani goście nie będą chcieli zostać tam na dłużej. Warto jednak mieć na uwadze, że metoda ta zadziała, jeśli przy okazji pozbędziemy się kuszących muszki owoców. 

***

Zobacz także:

Jak pozbyć się pluskiew w domu?

Babciny patent na mrówki. Ustaw wokół domu, a będą trzymać się z daleka

Nie marnuj wody po ziemniakach! To naturalny nawóz


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muszki owocówki | sposoby na muszki owocówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy