Reklama

Reklama

Pozbądź się uporczywych plam w prosty sposób. Oto triki, które ułatwią pranie

Robienie prania to regularna czynność, która zawsze wygląda dokładnie tak samo. Wystarczy wrzucić ubrania do pralki, dodać detergenty i ustawić program. Jak się okazuje, istnieje kilka trików, dzięki którym pozbywanie się plam będzie jeszcze łatwiejsze, a ręczniki znów staną się miękkie.

Jak ułatwić sobie pranie?

Mogłoby się wydawać, że robienie prania to czynność, w której za wiele nie da się zmienić, zawsze wygląda tak samo i nie jest skomplikowana. 

Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można w łatwy sposób pozbyć się uporczywych plam, uniknąć gubienia skarpetek, a co więcej, sprawić, że ręczniki znów będą miękkie. 

Triki, które ułatwiają pranie

Dość częstym problemem są ręczniki, które po pewnym czasie robią się szorstkie i przestają wchłaniać wodę. Wbrew pozorom wcale nie trzeba ich wyrzucać. By znów były miękkie, wystarczy zastosować trik z octem białym. 

Ręczniki umieszczamy w pralce i wybieramy odpowiedni program. Następnie w miejsce, w które wsypujemy proszek, należy wlać jedną szklankę octu. 

Reklama

To płyn do płukania sprawia, że ręczniki w mniejszym stopniu zaczynają chłonąć wodę. W związku z tym do szufladki przeznaczonej na płyn do płukania wsypujemy opakowanie sody oczyszczonej i włączamy pranie. 

Podczas prania warto również wykorzystać piłki do tenisa. Działają zmiękczająco bez dodatkowych środków chemicznych i dodatkowo podczas wirowania pomagają odsączyć pranie z wody. Poza tym poleca się pranie kurtek puchowych oraz poduszek wraz z piłeczkami. Dzięki nim zachowują swój kształt i nie zbijają się. 

Dość uporczywymi plamami są te powstałe za sprawą potu. Zazwyczaj są widoczne pod pachami. Te żółte zacieki są uciążliwe i zazwyczaj nie schodzą za sprawą zwykłego prania. Tutaj z pomocą przychodzi aspiryna. 

Wystarczy rozgnieść kilka tabletek z dodatkiem niewielkiej ilości wody. W ten sposób powinna powstać gęsta pasta, którą należy wetrzeć w miejsce plam. Po upływie 15 minut ubrania należy wrzucić do pralki i wyprać tak jak zawsze. 

Ponadto, by uniknąć elektryzowania oraz mechacenia się ubrań, do pralki można wrzucić kulkę folii aluminiowej. Dodatkowo, jeśli nie chcemy, by skarpetki za każdym razem ginęły w pralce, warto je prać w specjalnych woreczkach. 

***

Zobacz także:

Dlaczego pralka nie dopiera plam? Oto częste błędy

Jak wykorzystać czarny pieprz do prania?

Jeśli dawno nie myłaś lodówki, zapoznaj się z tymi 6 wskazówkami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocet do prania | robienie prania | pranie ręczników | porady pranie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy