Reklama

Reklama

Proste tricki, które pozwolą nawodnić rośliny w czasie urlopu

Pomoc sąsiedzka często stanowi najlepsze rozwiązanie problemu podlewania kwiatów podczas dłuższej nieobecności. Co jednak gdy nie możemy z niej skorzystać? Istnieje kilka sposobów, by zadbać o nawodnienie naszych roślin.

Jeśli jesteśmy fanami sukulentów, to nie musimy borykać się z problemem podlewania. Wszelkie pustynne odmiany spokojnie doczekają naszego powrotu. Co jednak jeśli nie zaliczamy się do grona "kaktusiarzy", a nasze ulubione rośliny doniczkowe domagają się częstego podlewania? 

Sposób 1: Z butelką

Należy zaopatrzyć się w jedną lub kilka butelek plastikowych z charakterystycznym dzióbkiem w miejscu zakrętki.  To ile ich będzie i jakiej pojemności zależy od wielkości i liczby naszych doniczek. Stawiamy wypełnione wodą butelki na sztorc w doniczkach lub podwieszamy je, tak aby woda kropla za kroplą spływała do naszych roślin.

Reklama

Zobacz również: Podlej drożdżami, a efekty cię zaskoczą! Trik nie tylko na storczyki

Sposób 2: Szklana kula

Szklana kula nie będzie nam potrzebna do tego, by wywróżyć przyszłość naszych roślin po powrocie z urlopu. To nazwa dostępnego w sklepach ogrodniczych urządzenia ułatwiającego "zdalne" podlewanie roślin w czasie nieobecności. Taka kula nawadniająca uwalnia wodę do doniczki, korzystając z różnicy ciśnień. Możemy zaopatrzyć się także w specjalne automatyczne konewki. Sterowana automatycznie pompa podlewa nasze kwiaty o ustalonych porach. 

Zobacz również: Jak pobudzić hortensje do kwitnienia?

Sposób 3: Ze sznurkiem

Tym razem będziemy potrzebować miednicy z wodą i sznurka.  Jeden jego koniec umieszczamy w doniczce, drugi w naczyniu wypełnionym wodą. Dzięki zjawisku kapilarności woda będzie powoli i równomiernie podróżować do naszej roślinki. Sposób ten sprawdzi się w przypadku gatunków, które nie wymagają zbyt obfitego podlewania.

Zobacz również: Zdrowotne właściwości bursztynu. Na co pomaga "bałtyckie złoto"?

 

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy