Reklama

Reklama

Przekrój na pół i przetrzyj kuchenne szafki. Będą lśnić jak nigdy!

Czym czyścić fronty szafek bez użycia chemii? Silnie czyszczące środki nie tylko mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, ale również istnieje ryzyko, że uszkodzą niektóre powierzchnie. Z pomocą przychodzą domowe, tanie sposoby. Dzięki tym kilku produktom twoje szafki będą lśnić jak nigdy!

Stosowanie chemicznych preparatów do domowym porządków mimo iż skuteczne, nie zawsze jest dobrych wyborem. Wdychanie unoszących się oparów z różnych środków czyszczących może być szkodliwe dla zdrowia. Ponadto żrące specyfiki niekiedy są przyczyną podrażnień skóry dłoni. Czym je zastąpić, aby skutecznie pozbyć się śladów po palcach i zanieczyszczeń z frontów mebli? Oto najbardziej skuteczne, w pełni naturalne produkty, które sprawią, że twój dom będzie lśnił. Kupisz je za grosze!

Jak usunąć zanieczyszczenia z frontów mebli?

Soda oczyszczona

Soda to najbardziej uniwersalny i bardzo skuteczny specyfik czyszczący. Bez problemów usunie z mebli nieestetyczne odciski palców, tłuste plamy i inne zabrudzenia. Wystarczy nasypać niewielką jej ilość na wilgotną ściereczkę i przecierać meble. Można też wykonać roztwór - 2 łyżki sody rozpuścić w 0,5 litra wody i tak powstałą mieszanką przy użyciu ściereczki czyścić meble.  

Reklama

Zobacz również: Odtrutka za grosze. Neutralizuje produkty gnilne w przewodzie pokarmowym

Ocet

Ocet to równie skuteczny środek czyszczący. Po jego zastosowaniu meble będą czyste i lśniące. Aby przygotować preparat na bazie octu należy wymieszać odrobinę tego składnika z niewielką ilością wody i płynu do naczyń, który zneutralizuje jego specyficzny zapach. W tak powstałym preparacie należy moczyć ściereczkę i przecierać nią meble.

Ziemniak

Czy ziemniaki potrafią usunąć brud z kuchennych mebli? Jak najbardziej! Ten sposób jest znany od bardzo dawna, niezwykle tani i skuteczny. Aby usunąć tłuste ślady i inne zanieczyszczenia z szafek, przecieraj je połówką ziemniaka. W ten sam sposób zadziała woda po gotowaniu ziemniaków. Twoje meble będą lśnić! 

Zobacz również: Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem? Brzydki zapach i wilgoć znikną natychmiast

Ziemniaki - co jeszcze pomogą wyczyścić?

  • Lustro - należy zastosować tak samo jak w przypadku szafek
  • Zardzewiałe noże - wystarczy wbić je w bulwę i odczekać około 15-20 min
  • Srebrną biżuterię i sztućce - trzeba umieścić je w osolonej wodzie po gotowaniu ziemniaków i pozostawić na 60 minut

Zobacz również: Rok 2023 to rok NoLo? Nadchodzi moda na zabawę bez alkoholu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocet | soda | ziemniaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy