Reklama

Reklama

Przeminęło z wiatrem

Słynne centrum designu w Mediolanie, Superstudio Piu, znów zatętniło życiem. Wszystko to za sprawą młodej, słoweńskiej projektantki Niki Zupanc, która w kolejnej już edycji targów Salone del Mobile, ponownie przeniosła nas w świat swoich pomysłów i pięknych przedmiotów.

Jej wyjątkowa ekspozycja prezentowana była w budynku Wind Pavilion, który dzięki oryginalnemu modułowemu systemowi elewacji Qbiss by trimo, ma szansę stać się nowym, rozpoznawalnym punktem na mapie stolicy designu.

Rewia najlepszych projektów

Reklama

Targi wnętrzarskie Salone del Mobile uznawane są za największą na świecie doroczną imprezę w branży projektowej i meblowej. W ramach tego wydarzenia zwiedzający mogli zobaczyć między innymi wystawę Temporary Museum of New Design (Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Ekspozycja, której kuratorem był legendarny włoski projektant Giulio Cappellini, była swoistą rewią starannie wyselekcjonowanych firm i projektantów z całego świata. W klimacie nowoczesności i funkcjonalności Superstudio Piu przedstawiło w dniach 14-19 kwietnia 2010 roku najbardziej nowatorskie marki nie tylko z Włoch, ale z całego świata.

Magiczny świat Niki Zupanc

Podczas tegorocznej edycji Superstudio Piu po raz kolejny zaprezentowano intrygującą twórczość Niki Zupanc. W projekcie Gone with the wind, artystka przedstawiła konsekwentne dążenie do odkrywania powodów akceptacji powszechnego w naszym społeczeństwie status quo. Jej eksponaty, postrzegane często jako typowo żeńskie, prezentowane w starannie wybranych miejscach przestrzeni publicznej Mediolanu, stają się nowymi punktami miasta, obok których nie można przejść obojętnie. Twórczość Niki Zupanc charakteryzuje się nowatorskim i wysublimowanym stylem, dlatego odwołanie do sławnych kobiecych bohaterek literackich jest niezbędne.

Gone with the wind to zaproszenie do magicznego ogrodu, w którym Black cherries, Sugar cubes i Modest thoughts, przypominają nam obrazy z naszego dzieciństwa i przenoszą nas na łono niczym niezmąconej natury.

Niezwykły pawilon

Wejście do stworzonego przez Nikę Zupanc świata, miało w sobie również charakter metaforyczny. Był to niewielki dom, którego elewację ozdobiono dziecięcymi wiatrakami. Natomiast wnętrze pełne było przedmiotów, których zadaniem było wywołać u odbiorcy indywidualne myśli i skojarzenia. Wind Pavilion symbolizuje szacunek dla natury i odwołuje się do kwestii społecznej odpowiedzialności za jej stan. Projekt Niki Zupanc to jednocześnie połączenie prawdziwej elegancji i wręcz poetyckiej kreatywności z typowo technicznymi rozwiązaniami.

Dowiedz się więcej na temat: świat | Przeminęło z wiatrem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje