Reklama

Reklama

Ręczniki będą puszyste i miękkie jak nigdy dotąd! Zastosuj ten trik

Robienie prania nie należy do skomplikowanych czynności. Zdarza się jednak, że zwykłe nastawienie pralki to za mało, by cały czas cieszyć się, chociażby idealnie miękkimi ręcznikami. Z pomocą przychodzą jednak piłeczki tenisowe. W jakich sytuacjach się jeszcze przydają?

Sposób na miękkie ręczniki

Po kąpieli najlepiej owinąć się miękkimi i puszystymi ręcznikami. Z czasem jednak stają się szorstkie i zaczynają drapać, a wycieranie się nimi wcale nie jest czymś przyjemnym.

Uważa się, że zbyt duża ilość detergentów dodawana do prania wpływa na to, że zatraca się ich puszystość. Wiele osób poleca dodawanie do prania octu. W ten sposób można nie tylko zadbać o miękkość ręczników, ale także zapobiec blaknięciu kolorów. 

Oprócz tego pomocne mogą okazać piłeczki tenisowe. Wystarczy wrzucić je do bębna podczas prania ręczników. Dzięki nim będą miękkie i puszyste. Sprawdzą się również w przypadku koców. Im również przywrócą pierwotny wygląd. 

Zobacz także: Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania? Pięć niezawodnych patentów

Reklama

Zastosowanie piłeczek tenisowych

Piłeczki tenisowe przydadzą się również podczas prania kurtek zimowych czy też pościeli. Dzięki nim można uniknąć zbicia się puchowego wypełnienia. Tak jak w przypadku ręczników wystarczy wrzucić je do bębna pralki.

Piłeczka tenisowa sprawdzi się również podczas cerowania skarpetek. Chcąc uniknąć ukłucia igłą, warto włożyć ją do skarpetki dokładnie pod dziurę, której chcemy się pozbyć. W ten sposób szycie będzie znacznie prostsze, a palce zabezpieczone przed igłą. 

Zobacz także: Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny patent na zaschnięty tłuszcz

Poza tym piłeczka tenisowa znalazła zastosowanie w kuchni. Sprawdza się m.in. podczas otwierania małych słoików. Wystarczy połówkę piłeczki tenisowej położyć na zakrętce. Otwieranie słoika już nigdy więcej nie będzie problemem. Ta żółta piłeczka poradzi sobie również z usunięciem czarnych zabrudzeń na podłodze, które powstają przez niektóre buty.

Zobacz także: Jak wyczyścić drewnianą deskę do krojenia? Brzydkie zapachy znikną w mig!

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miękkie ręczniki | pranie ręczników

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy