Reklama

Reklama

Rośliny, które nadają się na balkon i na taras

Piękne, zadbane balkony i tarasy pełne kolorowych kwiatów to doskonałe miejsce na wypoczynek w ciepłe dni. Każdy posiadacz balkonu marzy o małym domowym ogródku, dlatego warto poważnie przemyśleć wybór odpowiednich roślin.

Pelargonia bluszczolistna

Reklama

Zachwycająca i łatwa w uprawie pelargonia bluszczolistna lubi stanowiska słoneczne, ale sprawdzi się też i w półcieniu. Jej zwisające pędy płożące to doskonała ozdoba balkonowych skrzynek. Jeśli zapewnimy im dobre miejsce do rozrostu, mogą być bardzo długie i okazałe. Uprawa pelargonii nie jest trudna, ale gdy jest w pełnym słońcu, należy pamiętać o jej częstym podlewaniu. Można spotkać wiele odmian i kolorów tej rośliny. Nic więc dziwnego, że pelargonia bluszczolistna nazywana jest królową balkonów.

Surfinia, czyli petunia zwisająca

To jedna z popularniejszych roślin balkonowych. Charakteryzuje się długimi, zwisającymi pędami z dużą ilością kielichowatych kwiatów. Jest idealna do wiszących doniczek i skrzynek usytuowanych w słońcu lub półcieniu. Surfinia kwitnie długo, bo od czerwca aż do października. Przez cały okres wymaga regularnego podlewania. Należy jednak pamiętać, aby nie przelać rośliny - jej korzenie szybko gniją i obumierają.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje