Reklama

Reklama

Salon i sypialnia z cieplejszą nutą

W salonie spędzamy większość czasu. Pora go nieco odświeżyć i stworzyć atmosferę, która umili długie wieczory. Pora również na zmiany w sypialni.

To warto zrobić teraz

Okna

Przez lato okno zdobiły lekkie firany? Zdejmij je, upierz (litr wody + 2 łyżki płatków mydlanych) i schowaj na cieplejsze dni. Teraz warto zawiesić cięższe zasłony, które stworzą przytulny nastrój i będą stanowić dobrą izolację w chłodne dni. Przy okazji umyj okna i sprawdź, czy nie wymagają dodatkowego uszczelnienia.

Tapicerka

Reklama

Masz tapicerowane krzesła? Odśwież je, nacierając drewniane elementy naparem z czarnej herbaty, a części materiałowe specjalną pianką do tapicerki lub roztworem wody i płynu do mycia naczyń. Podobnie postępuj z sofą czy fotelem, ale najpierw starannie je odkurz. Dobra pogoda będzie twoim sojusznikiem, bo meble szybko wyschną.

Dywany

Na małe, a nawet wysokie runo mamy sprawdzony i najlepszy sposób: posyp całą powierzchnię dywanu sodą oczyszczoną i wetrzyj ją gąbką w dywan. Zostaw na godzinę. Potem dokładnie odkurz. Dywan będzie odświeżony i czysty, a po zapachu psiej sierści ani śladu!

Kolorowych snów

Lubimy otulać się miękkimi puszystymi kocami, a w zimne noce przyda się grubsza kołdra. Pora więc na zmiany także w sypialni.

Jak odświeżyć puchową kołdrę?

Zanim schowasz lekką letnią kołdrę do pojemnika, dobrze ją przewietrz. Zimową kołdrę odśwież. Połóż ją na płasko na podłodze, podłóż pod nią prześcieradło. Przecieraj gąbką lekko zmoczoną w pianie z rozgotowanego mydła. Spłukuj czystą, lekko wilgotną gąbką. Wysusz w otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu.

Jak odświeżyć materac?

Starannie odkurz materac z obu stron. Możesz też przetrzeć go wilgotną szczotką. Plamy łatwo usuniesz roztworem wody (szklanka) z dodatkiem łyżeczki amoniaku. Tylko nie dopuść do zawilgocenia materaca.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje