Reklama

Reklama

Skarpetki znikają podczas prania? Wypróbuj ten trik

Z dnia na dzień zapas skarpetek robi się coraz mniejszy, a kolejne pary pozostają w pojedynkę? Nie ma ich w szafkach, na półkach i w możliwych zakamarkach? Zniknęły bez śladu. Problem ginących w pralce skarpet nikomu nie jest obcy. Jak temu zaradzić? To nic trudnego!

Magicznym sposobem po każdym kolejnym praniu w pralce pozostaje tylko jedna skarpetka z pary? Problem znikających w odmętach pralki skarpet dotyczy wielu osób. Niektórzy z nas już dawno porzucili chęć poszukiwania zaginionych części garderoby, zaś inni wciąż zastanawiają się jak to możliwe.

Oto kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym obie skarpety już na zawsze pozostaną razem.

Zobacz również: Wlej pół szklanki do miednicy. Pożółkłe firanki będą jak nowe

Reklama

Gdzie giną skarpetki podczas prania?

Najczęstszą przyczyną gubienia się skarpetek są właśnie pralki. Skarpetki pozostają w niej, kiedy bęben obraca się, a uszczelka pod wpływem ruchu nieco się odsuwa. Jeśli podczas prania któraś ze skarpetek znajdzie się blisko nieszczelnej gumy, może zostać pod nią wciągnięta.

Po zakończeniu prania uszczelki wracają na swoje miejsce. Wówczas nie widać czy jakaś skarpetka została "zjedzona". To okazuje się dopiero potem. Oprócz skarpetek w odmętach pralki giną często także majtki czy krawaty. Jak temu zapobiec?

Zobacz również: Domowe sposoby na czyste dywany i wykładziny. Plamy znikną błyskawicznie

Jak nie zgubić skarpetek podczas prania? Sprawdzone sposoby

"Pożeraniu" skarpetek przez pralkę można się szybko przeciwstawić. Wystarczy spiąć razem parę skarpetek za pomocą małej agrafki. Podobnie postąpić można z majtkami. Sprawdzić może się również klips biurowy. Warto pamiętać o spięciu pary już przed wrzuceniem jej do kosza z brudną odzieżą. Wówczas nie rozłączy się ona aż do momentu wyciągnięcia z pralki.

Innym, niezwykle popularnym sposobem, jest zakup specjalnego woreczka na odzież. Zapinany na zamek jest świetnym sposobem na zabezpieczenie się przed wciągnięciem skarpet do nieszczelnego kołnierza.

Zobacz również: Nasze babcie myły tym okna bez używania detergentów. Lśniły bez smug!

Jak odzyskać skarpetki, które wciągnęła pralka?

Jeśli zauważymy, że pralka "pożarła" jedną ze skarpetek, nie warto panikować. Nie wszystko stracone. Gdy tylko zobaczysz, że brakuje pary, wróć do pralki i zdejmij osłonę, która znajduje się bezpośrednio pod bębnem. To właśnie tam najczęściej znajdują się "zjedzone" przez pralkę skarpetki.

Jeśli ich tam nie będzie, do dalszych poszukiwań zatrudnij fachowca. Konieczne może bowiem okazać się wymontowanie grzałki, a także sprawdzenie filtra i rury spustowej. Pamiętaj, że podobnego problemu nie należy lekceważyć.

Zobacz również: Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak prać skarpetki porady | skarpetki w praniu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy