Reklama

Reklama

Sposób na pozbycie się plam z poduszki

Wygodna poduszka to połowa sukcesu dobrze przespanej nocy. Niestety z czasem ulega ona zabrudzeniu w postaci pojawiających się żółtych plam od potu, przez co traci na swojej estetyce. Istnieje sposób, by taką poduszkę doprowadzić do niemal idealnego stanu, pozbywając się wszelkich przebarwień.

Odpowiednio dopasowana poduszka zapewnia wygodną i zdrową pozycję podczas snu i odpoczynku. Niestety po jakimś czasie mogą pojawić się na niej plamy za sprawą potu, kremów na noc czy odżywek do włosów. Niekiedy przebarwienia są na tyle duże, że trudno uporać się z nimi za pomocą klasycznych detergentów do prania. Nie oznacza to jednak, że taką poduszkę należy wówczas wyrzucić. Istnieje trik, za pomocą którego nasza poduszka znowu będzie wyglądać jak nowa.

Jak pozbyć się plam z poduszki?

Regularne pranie poduszki i kołdry jest ważne dla naszego zdrowia. Dzięki temu pozbywamy się z nich wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów i roztoczy, które mogą przyczyniać się do powstania alergii. Jednak gdy detergenty do prania tkanin nie są w stanie poradzić sobie z dużymi plamami na poduszce, należy sięgnąć po prosty i sprawdzony sposób. O czym mowa? O tabletce do zmywarki naczyń. Wystarczy wrzucić ją do bębna pralki wraz z poduszką i ustawić odpowiedni program do prania. 

Reklama

Zobacz także: Najlepsze poduszki na upalne noce

W ten sposób pozbędziemy się plam, które głęboko wsiąknęły w poduszkę. Nie musimy się obawiać o to, że nasza poduszka ulegnie zniszczeniu. Metoda jest całkowicie bezpieczna i z powodzeniem można jej używać kilka razy w miesiącu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poduszka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy