Sprawdzone patenty na szybkie suszenie prania. Wyschnie w błyskawicznym tempie!

Suszenie prania jesienną porą może być kłopotliwe i dość uciążliwe, kiedy pogoda na zewnątrz nie dopisuje. Mokre ubrania muszą być rozwieszone w miejscu suchym i przewiewnym. Problem narasta, jeśli w domu są małe dzieci, których odzież jest prana na okrągło. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na szybkie i efektywne suszenie prania w domowym zaciszu. Co zrobić, żeby ubrania szybko wyschły? Jak radzić sobie z tym problemem jesienią? Podpowiadamy.

Suszenie prania zimniejszą porą, również jest możliwe
Suszenie prania zimniejszą porą, również jest możliwe123RF/PICSEL

W jaki sposób suszyć ubrania jesienią?

Kiedy słonecznych i suchych dni za oknem jest coraz mniej, problem z suszeniem ubrań narasta. Jeśli suszysz pranie w domu, zadbaj o wcześniejsze przewietrzenie pomieszczenia, w którym stoi suszarka. Kluczem do tego, by odzież szybko wyschła, jest jej porządne odwirowanie. Ponadto zbyt duża wilgoć w pomieszczeniu może powodować powstanie grzyba na ścianach pokoju. Zaopatrzyć się w wentylator powietrza, który pomoże w utrzymaniu odpowiedniej temperatury.

Co zrobić, by pranie szybko wyschło?

Suszarką do włosów można szybciej wysuszyć pranie
Suszarką do włosów można szybciej wysuszyć pranie123RF/PICSEL

By pranie suszyło się szybciej, wykorzystaj do tego suszarkę bębnową. Proces ten będzie efektywniejszy, jeśli do urządzenia włożysz mniejszą ilość rzeczy. Możesz też wykorzystać inne sprzęty, które masz w domu, na przykład parownicę lub żelazko. Prasowanie mokrej odzieży przez ścierkę sprawi, że woda szybciej odparuje. Trzeba robić to jednak ostrożnie i z użyciem niskiej temperatury. Kolejną opcją jest wykorzystanie suszarki elektrycznej, która pomoże jeszcze sprawniej wysuszyć ubranie. Nie zbliżaj zbyt blisko tkaniny do źródła ciepła, ponieważ może uszkodzić to delikatny materiał.

Czy w porze jesienno-zimowej można suszyć pranie na zewnątrz?

W porze jesiennej, a także zimowej, można suszyć z powodzeniem pranie pod warunkiem, że jest słonecznie i sucho. Zimne powietrze dobrze radzi sobie z odparowaniem wody, gdyż zachodzi tak zwany proces sublimacji, czyli zmiany wody z postaci szronu, w parę wodną. Niepokojące może wydawać się zesztywnienie ubrań, ale warstwa szronu zejdzie w nich dość szybko. Zabierz pranie na noc do mieszkania i pozwól mu spokojnie doschnąć w cieple. Rozłożenie rzeczy wyciągniętych prosto z pralki na grzejniku, może przyczynić się do wniknięcia wilgoci w ściany. Jeśli pogoda nie dopisuje, stosuj pochłaniacze wilgoci, które pomogą uniknąć rozwojowi pleśni.

Pranie w pieprzu i aspirynie? To nie żart!Interia.tv

Tych błędów nie popełniaj!

Po wypraniu ubrań czy pościeli, nie trzymaj ich długo w pralce, gdyż mogą stęchnąć i z czasem zacząć brzydko pachnieć. Zaraz po skończonym cyklu prania, rozwieś równomiernie rzeczy na suszarce, by zapobiec ich pognieceniu. Wcześniej strzep delikatnie tkaniny, dzięki czemu wyprostują się, a ich prasowanie może okazać się zbędne. By uniknąć odkształcenia się marynarki czy swetra, warto powiesić je na wieszaku. Nigdy też nie wystawiaj prania na pełne słońce, ponieważ pod jego wpływem ubrania często blakną.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas