Stewardesa zdradza, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku. To proste

Gdy chcemy zaoszczędzić, podróżując, często wybieramy tanie linie lotnicze. Jednak każdy, kto kiedykolwiek skorzystał z usług budżetowego przewoźnika wie, jak drogie potrafią być wszelkie „udogodnienia” oferowane podróżującym. O tym, ile na lotnisku lub podczas lotu może kosztować półlitrowa butelka wody mineralnej, krążą legendy. Tymczasem, aby zaopatrzyć się w wodę wcale nie musimy wydawać fortuny.

Cena butelkowanej wody mineralnej na lotniskach szokuje. Oto sposób na zaoszczędzenie pieniędzy
Cena butelkowanej wody mineralnej na lotniskach szokuje. Oto sposób na zaoszczędzenie pieniędzy123RF/PICSEL

Cena wody mineralnej na lotniskach szokuje

Ile może kosztować półlitrowa butelka wody mineralnej? W sklepach spożywczych zazwyczaj to koszt około dwóch złotych. Jednak na lotniskach - w sklepach bezcłowych - ceny są znacznie wyższe. Nieduże butelki wody mogą kosztować nawet kilkanaście złotych. Stewardesy podczas lotu oczywiście oferują pasażerom bufet. Jednak na pokładzie samolotu ceny podstawowych produktów (w tym wody mineralnej) są jeszcze wyższe - to koszt nawet czterech euro (w przeliczeniu ponad dwadzieścia złotych).

Zakup jednej, nawet bardzo drogiej, butelki wody mineralnej być może nie nadweręży znacząco wakacyjnego budżetu. Jednak, jeśli podróżujemy całą  rodziną i musimy zaopatrzyć się w zapas wody dla wszystkich osób, koszt znacząco się zwiększa. Czy istnieje sposób, aby zaoszczędzić? Okazuje się, że tak. Stewardesa z Polski zdradziła, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku.

Stewardesa zdradza, jak zaoszczędzić na wodzie. Podróże mogą być tańsze
Stewardesa zdradza, jak zaoszczędzić na wodzie. Podróże mogą być tańsze123RF/PICSEL123RF/PICSEL

Darmowa woda na lotnisku. O tym warto wiedzieć

Wiola pochodzi z Polski i na co dzień pracuje jako stewardesa. Za pośrednictwem social mediów chętnie opowiada internautom, jak wyglądają jej codzienne obowiązki. Nierzadko dzieli się także z obserwatorami trikami na tanie podróżowanie. Wskazówki stewardesy robią furorę w sieci. Wiola  może pochwalić się imponującymi zasięgami. Na TikToku obserwuje ją ponad 220 tys. użytkowników.  Liczba ta stale rośnie!

Tym razem TikTokerka i stewardesa z Polski postanowiła podpowiedzieć internautom, w jaki sposób zaoszczędzić na wodzie podczas podróży samolotem. Jak się okazuje, wiele lotnisk - w tym lotniska znajdujące się w Polsce - oferuje turystom darmową wodę.  "Aby nie kupować na terminalu wody, można skorzystać z tzw. poidełka" - zaznaczyła Wiola w jednym z filmów na TokToku.

Wystarczy zabrać ze sobą pustą butelkę i napełnić ją bezpłatną wodą pitną z kraniku
dodała.

Gdzie możemy znaleźć wspomniane poidełka? "Zazwyczaj zlokalizowane są w strefie za kontrolą bezpieczeństwa" - wyjaśniła Wiola. To rozwiązanie jest już standardem w większości państw europejskich. W wodopoje zaopatrzone są także niektóre polskie lotniska. Poidełka znajdziemy na  przykład w Warszawie, Gdańsku czy Poznaniu.

***
Zobacz również: 

Co powinno mieć auto w podróżyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas