Reklama

Reklama

Sweter będzie wyglądał jak nowy! Tak łatwo usuniesz szpetny meszek

Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na swetry. Warto już przejrzeć szafę w poszukiwaniu ciepłych ubrań, jednak pojawia się pewien problem. Swetry nawet po jednym sezonie potrafią się zmechacić. Nie wygląda to estetycznie, jednak nie oznacza to, że ubranie takie nadaje się do wyrzucenia. Jest sposób, który skutecznie poradzi sobie z tym problemem, a sweter będzie wyglądał jak nowy.

Zmechacony sweter nie jest pierwszą rzeczą, jaką chcemy założyć w jesienne dni. Nie trzeba jednak od razu wędrować do sklepu w poszukiwaniu nowych ubrań. Jest prosty sposób, który przywróci świeżość nawet najbardziej zmechaconym swetrom. Jeśli nie masz pod ręką specjalnej golarki do swetrów, możesz poradzić sobie w inny sposób.

Zobacz również: Wlej pół szklanki do miednicy. Pożółkłe firanki będą jak nowe

Reklama

Zmechacony sweter: Trik z pończochą

Wełniane, ciepłe swetry mają całą masę zalet, jednak nie sposób nie wspomnieć o jednej wadzie, która sprawia, że z czasem wyglądają one nieestetycznie. Mechacenie się swetrów z pewnością sprawia, że mniej chętnie je nosimy, jednak jest prosty, domowy sposób, który przywróci im świetność.

Mowa o triku z pończochą i pumeksem. Dzięki niemu możemy skutecznie oczyścić sweter z supełków. Jak to zrobić? Wystarczy przecierać go ostrą szczotką lub pumeksem owiniętym w starą nylonową pończochę. Kuleczki wełny będą się do niej przyklejać i odrywać od powierzchni ubrania, dzięki czemu sweter będzie wyglądać jak prosto ze sklepowej półki.

Zobacz także: Przetestuj domowy trik z liściem laurowym. Efekt końcowy zaskakuje!

Jak zapobiec mechaceniu się swetra?

Jeśli wełniany sweter wciąż wygląda jak nowy i zawczasu chcemy zapobiec jego mechaceniu, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Przede wszystkim nie zapominajmy, że wełniane swetry nie wymagają prania po każdym założeniu - wełna bowiem nie wchłania zapachów, zatem nie ma potrzeby jej częstego prania. Uszkadza ono delikatne włókna i sprawia, że wełniana odzież szybko traci na atrakcyjności. 

Jeśli już pierzemy wełniany sweter, należy odwrócić go na lewą stronę, aby tarcie materiału o bęben nie spowodowało zmechacenia. Pamiętajmy również o tym, aby swetry prać w 30 stopniach Celsjusza i używać płynów, które są przeznaczone do tego typu tkanin.

Nie zapominajmy też o tym, że mole wprost kochają wełnę. Przechowując zatem wełniane swetry zadbajmy o to, aby w szafie umieścić woreczki z lawendą i miętą, które odstraszą te szkodniki.

Zobacz również: Suszysz tak pranie? "To zwiększa koszty"

.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sweter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy